Vardy ja Leicester olid Arsenalile liiast, Evertoni suurepärane seeria katkes ootamatult

epa08091286 Leicester City's Jamie Vardy in action during the English Premier league soccer match between Leicester City and Liverpool held at the King Power stadium in Leicester, Britain, 26 December 2019. EPA/TIM KEETON EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Inglismaa kõrgliigas toimus pühapäeval kolm mängu. Võidu sai koduplatsil kirja Southampton, võõrsil tegi sama Leicester City. Wolverhampton Wanderers ning Newcastle United leppisid viiki.

Suurte sihtidega Everton oli tänavust hooaega alustanud nelja võiduga ning teinud 2:2 viigi valitseva meistri Liverpooliga. Nüüd mindi võõrsil vastamisi Southamptoniga ja saadi suure tagasilöögi osaliseks. Danny Ingsi söödust avas James Ward-Prowse 27. minutil skoori ja 35. minutil leidis taas Ings üles Che Adamsi, kes viis Southamptoni 2:0 ette. 72. minutil jäi Everton veel Lucas Digne’ punase kaardi tõttu vähemusse ning väravat lüüa ei suudetudki.

Päeva nimekaimas vastasseisus Londoni Arsenali ja Leicester City vahel lõppes esimene poolaeg 0:0, aga 80. minutil lõi matši ainsa tabamuse siiski ära just Leicester, kui pika palliga leiti üles Cengiz Ünder ning türklase söödust pani palli võrku Jamie Vardy.

Wolverhampton Wanderersi ja Newcastle Unitedi vahelises matšis avapoolajal samuti väravaid ei nähtud. 80. minutil viis Raul Jimenez tugeva kauglöögiga kodumeeskonna juhtima, kuid Newcastle siiski kaotusega leppida ei tahtnud ja 89. minutil päästis Jacob Murphy omadele punkti.

Esmaspäeval peetakse Premier League’is ära kaks kohtumist, milles lähevad vastamisi Brighton & Hove Albion – West Bromwich Albion ja Burnley – Tottenham Hotspur.