fbpx
Close

Rooney: Everton on võimeline pääsema Meistrite liigasse

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Carlo Ancelotti juhendamisel Premier League’is uutesse kõrgustesse tõusnud Everton paikneb praegu liigatabeli tipus ning klubi endise mängumehe, oma parimad mängija-aastad Manchester Unitedis veetnud Wayne Rooney arvates suudab Everton esinelikus ehk Meistrite liigasse viival positsioonil ka hooaja lõpetada.

“Esinelik on teostatav. See saab olema raske, sest seitse või kaheksa meeskonda on konkureerimas nendele kohtadele ning mõningatel suurtel klubidel tulebki sealt eemale jääda, aga arvestades Evertoni hooaja algust, peab esinelik olema eesmärk. Kui nad suudavad jaanuarini samamoodi jätkata ning Ancelottil võimaldatakse mõned uued mängijad juurde tuua, on neil suurepärane võimalus,” rääkis 35-aastane Derby Countyt esindav Rooney The Times’i vahendusel.

“Nende suurim probleem on meeskonna sügavus. Gylfi Sigurdssoni ja Bernardi näol on neil olemas mehed, kes suudavad pingilt tulles muutuse tuua, aga nad vajavad ühte või kahte veel – selliseid, kes ei pea olema maailmaklassist, aga suudavad meeskonda sisse elada ilma suurema ärakukkumiseta kvaliteedi osas, kui peaksid saama vigastada. Nad vajavad Allan’ile väärikat vahetust ja veel ühte valikut ründesse mängudeks, kus vastased on Dominic Calvert-Lewini külge klammerdunud. Nagu Liverpooli vastu nägime, on tegemist Evertoniga, mis suudab väljakutsetega toime tulla.”

“Evertoni muutus tuleneb peatreenerist [Ancelottist]. Kõik, mida ma arvasin, et Ancelotti Evertoni toob, ta selle ka tõi. Tema töö on olnud briljantne. Kui vaadata parimaid peatreenereid, kellel võib olla teistsugune süsteem ja stiil, siis sarnaseks jooneks on selge idee, millist meeskonda tahetakse. Valik on lihtne ja järjepidev: neil on kaheksa või üheks mängijat, kes kui on terved, mängivad alati. Sellest tulenevalt loovad nad enesekindlust ja üksteise mõistmist ning teevad nii ka oma töö lihtsamaks. Selle asemel, et hoida taolises ringis 20 mängijat ja kõiki õnnelikuna, peavad nad muretsema umbes kümne pärast, kes ei saa mänguaega,” lisas Rooney, kes on ise Evertoni kasvandik ja jõudis klubis pallida veel ka hooajal 2017/18.

Lõpetuseks kiitis Rooney Evertoni 23-aastast ründestaari Dominic Calvert-Lewinit, kes tänavu löönud seitse väravat, mida on sama palju kui Tottenham Hotspuri ääreründajal Heung-Min Son’il. “Kui Evertoni tagasi tulin, siis algas tal klubiga teine hooaeg. Vaatasin teda treeningul ja mõtlesin: “Tal on kõik olemas.” Ta oli kiire, tugev ja õhuvõitlustes hea. Tema ainus tagasilöök tuli muudatustest, aga ta tegi juba selle kallal tööd ning [toonane treener] Duncan Ferguson väärib tunnustust, sest ta jäi Calvert-Lewiniga alati pärast treeningut ning harjutati realiseerimist. Need olid mõeldud rohkem jalgadega väravate löömise jaoks. Peaga võimekus, mida näete, on tema puhul pigem loomulik. Kui saalis tegime kaugushüppeid, siis tema tegi seda kaks korda pikemalt võrreldes teistega. Ta on suutnud täiustada oma ajastust ja kohavalikut trahvikastis.”

scroll to top