Vardy eksis ja Leicester pidi teise järjestikuse kaotuse vastu võtma

Burnley. Foto: REUTERS/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 23. vooru pühapäevases esimeses mängus oli Burnley meeskond üllatuslikult parem sel hooajal tabeli tippu kuuluvast Leicester Cityst.

Leicester avas 33. minutil skoori, kui keskväljal palli võitnud Dennis Praet toimetas selle edasi Harvey Barnesile, kes sisuliselt pool väljakut kuni vastase väravani purjetas ja lõpuks ka omad 1:0 juhtima viis. 56. minutil sai Burnley viigivärava kätte, mil nurgalöögi järgselt pääses paarilt meetrilt löögile Chris Wood ja uusmeremaalane ei eksinud. 68. minutil oli Leicesteril taas võimalus ette pääseda, kui Ben Mee tõmbas trahvikastis kohtumise avavärava löönud Barnesi maha ja kohtunik määras penalti. Leicesteri esiründaja Jamie Vardy löögi suutis Nick Pope aga tõrjuda ja otsustava tabamuse sai 79. minutil kirja hoopis Ashley Westwood, kelleni jõudis pall Leicesteri meeste kehva kaitsetöö tulemusena ja penaltipunkti lähistelt pealelöögi teinud inglasest poolkaitsja tõi Burnleyle magusa võidu.

Eelmises voorus 1:2 Southamptonile kaotanud Leicester on 45 punktiga liigatabelis kolmandat kohta hoidmas. Burnley tõusis 27 punktiga 14. tabelireale.