United sai videokohtunikult abi, aga raiskas suurepärase võimaluse ja Liverpool astus järjekordse sammu meistritiitli suunas

Roberto Firmino ja Mohamed Salah. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 23. vooru tuliseimas vastasseisus üritas Manchester United võõrsil Liverpooli võiduseeria lõpetada, aga kindlalt Premier League’i tiitli poole liikuv Jürgen Kloppi meeskond kirjutas minimaalse võiduga järjekordsed kolm punkti tabelisse juurde.

Liverpool avas 14. minutil skoori, kui Trent Alexander-Arnoldi antud nurgalöögist tulnud pallile sai keskkaitsja Virgil van Dijk pea vahele ja võrk sahises. 25. minutil oli taas mänguvahend postide vahel ja Roberto Firmino ka tabamust juba tähistamas, aga videokohtunik fikseeris eelnevas olukorras Van Dijkile UnitedI väravavahi Davi De Gea vastu vea ning seis 1:0 jäi siiski püsima. 60. minutil oli Unitedil sajaprotsendiline võimalus seis viigistada, kui Andreas Pereiraga koostöös sai Anthony Martial värava lähistel löögile, aga prantslane virutas palli kindlalt üle. Üleminutitel suutsid Ole Gunnar Solskjaeri hoolealused surve peale panna, aga neist kolmandal oli pall Liverpooli puuriluku Alisson Beckeri valdusesse sattunud, kes andis Mohamed Salah’le jooksu peale täpse söödu ja egiptlane vormistas 2:0 lõppskoori ära.

Liigatabelis esikohal paikneval Liverpoolil on kirjas 64 punkti ja seoses FIFA klubide MM-iga on neil üks mäng West Ham Unitedi vastu veel ka varuks. Lähim konkurent Manchester City on siiani teeninud 48 punkti. Manchester United hoiab viiendat kohta 34 punktiga.