fbpx
Close

VAR-idraama Londonis – Sarri: Kane oli ilmselgelt suluseisus; mängija ise usaldab videokordust

Avatar

Maurizio Sarri. Foto. Reuters/Scanpix

Liigakarika poolfinaali avamäng Tottenhami ja Chelsea vahel lõppes küll Harry Kane’i penaltipunktilt löödud väravaga, ent tõeline draama kestab värava ümber siiani. Nimelt on Chelsea leer kindel, et penaltile eelnenud olukorras oli Inglismaa koondise ründaja suluseisus ja värav pidanuks olemata jääma.

Foto: Sky Sports

Nagu pildilt näha, siis Kane’i jalad on äärekaitsja Cesar Azpilicuetaga ühel joonel, ent pea mitte. Suluseisureegel ütleb, et pea on ka kehaosa, millega saab legaalselt väravat lüüa ehk suluseis on ilmne. “Vaatasin seda olukorda meie kaamerapildist ja Kane oli suluseisus. Pea on suluseisus, aga pole tähtis. Tundub, et Inglismaa kohtunikud ei suuda seda süsteemi adekvaatselt kasutada,” ütles kaotajate juhendaja Sarri mängujärgselt.

Olukorraga polnud rahul ka võidukas loots Mauricio Pochettino. “Mulle ei meeldi niimoodi mänge võita. Ma eelistan seda tehnoloogiat, aga see võiks olla veidi teistmoodi ning arusaadavam. Peame veel selgust looma ning kõik klubid peavad videokorduste detailide osas üksmeelele jõudma,” rääkis ta.

Olukorra tekitaja Kane oli kindel, et kõik on õige. “Mängisin vileni ja seda ei tulnud. Jooksin läbi ja mind võeti maha, mis oli selge penalti – pole vahet, kas oli suluseis või mitte. Ma pole kindel, kas oli, aga videokordused on siin põhjusega ning olen kindel, et nad nägid õigesti.”

scroll to top