fbpx
Close

Van Gaal: Tottenhami juhendamine Manchester Unitedi asemel olnuks parem otsus

Avatar

Foto: Mulamiszczu/Pixabay

Amsterdami Ajaxiga omal ajal Meistrite liiga võitnud ning Müncheni Bayernis ja Hollandi koondises suurtiitlitele lähedale jõudnud Louis van Gaal jõudis oma karjääri lõpuks ka Inglismaale, kus Manchester Unitediga võitis ta ühe FA karika. Paar päeva hiljem lõpetas klubi temaga lepingu ning mürgine maik on hollandlasele jäänud siiani.

Inglismaale tulles oli juttu, et Van Gaal valis Unitedi ja Tottenhami vahel ning toona langes otsus Unitedi kasuks. Nüüd aga tõdes mees, et vist tegi vale otsuse. “Tottenhami tiim oli toona Unitedist parem, sest Manchesteris oli vana tiim ja teadsin, et pean noorenduskuuri tegema. Kas see oli vale otsus? Võib-olla, aga järgisin südame häält. Olen töötanud Hollandi, Saksamaa, Hispaania ja Inglismaa tipptiimiga,” ütles ta BBC Sportile.

“Neil oli seitse mängijat, kes olid vanemad kui 30 eluaastat. Rääkisime sellest ka tööintervjuul. Avahooajal jõudsime Meistrite liigasse, teisel hooajal võitsime FA karika,” märkis ta enda tunnustusi. Samas oli ta pahane esimehe Ed Woodwardi peale, kes juba tema ajal uuris võimalust palgata hollandlase järeltulijaks ei kellegi muu kui Van Gaali kunagise abilise Jose Mourinho.

“Mulle ei meeldi see, et Woodward võttis temaga pool aastat enne minu vallandamist ühendust, olles juba otsuse minu tuleviku osas teinud ning siis pool aastat head nägu teinud. Need pool aastat elas meedia mul kõri kallal, küsides pidevalt kõlakate kohta. Siis ma võitsin FA karika ning see saavutus koos meedia lämmatamisega oli minu karjääri suurim saavutus,” rääkis ta.

scroll to top