fbpx
Close

Evertonist Chelseasse liikumise eest kriitikat saanud Barkley: mu vorm on tõestuseks, et tegin õige ülemineku

Avatar

Ross Barkley. Foto: Reuters/Scanpix

Eelmise aasta jaanuarikuus ühe sinisärgi teise vastu vahetanud ning Londonisse kolinud poolkaitsja Ross Barkley sai ülemineku järel kriitikat nii Evertoni fännidelt kui neutraalsetelt vutisõpradelt, kes seadsid tema mänguaja uues klubis kahtluse alla. Esmaspäeval lõi ta aga Inglismaa koondise ridades kaks väravat Montenegro võrku, andis ka väravasöödu ning näitas oma head vormi.

Sel hooajal on ta tasapisi võitnud ka Chelsea peatreeneri Maurizio Sarri usalduse ning mänguaega on pookaitsja ka regulaarsemalt saanud. “Olen Londonis olles perest eemal ning täiesti üksi. Olen võrreldes Liverpooliga teistsuguses keskkonnas, igatsen pere, aga samal ajal muutun aina küpsemaks mängijaks ja inimeseks,” rääkis ta Sky Sportsile.

“Alates üleminekust tundsin, et see on mulle heaks väljakutseks nii areneda kui tiitleid võita. Olen end muutnud, söön palju paremini, suhtumine on parem ning tunnen end kindlamalt ja rahulikumalt, ei raiska aega ja energiat ülemõtlemise peale,” võrdles ta end varasemaga, kui oli 18, 19 või 20-aastane.

Ka EM-valiktsükli avamängus sai Barkley statistikaraamatusse märke, kui andis väravasöödu. Kaks head esitust on näidanud, et palluris peituvad head omadused ning aastatepikkune jutt väärt talendist võib isegi vilja kanda. “See [mäng Montenegro vastu] oli mu koondisekarjääri parim matš. Lõin ja aitasin teistel skoorida, aga tundsin, et võinuksin veelgi paremini mängida. Me ei mängi vutti selleks, et olla oleviku tasemega rahul, kõik võivad areneda,” ei hakanud ta esitusest suurt numbrit tegema.

scroll to top