fbpx
Close

Van Gaal meenutas aegu Unitedis: sul on 600 miljonit kulutamiseks ja ei suuda osta vajalikke mängijaid!

Avatar

Foto: Action Images via Reuters/Scanpix

2014-2016 Manchester Unitedi peatreener olnud Louis van Gaal ütles Voetbal International vahendusel antud intervjuus, et ta soovis tol ajal võistkonda tuua paremaid mängijaid, aga klubi poliitika üleminekute osas oli arusaamatu.

Van Gaal võttis Unitedi üle ajal, mil David Moyes oli pärast Sir Alex Fergusoni taandumist klubi taseme hoidmises konkreetselt põrunud. Endine Barcelona ja Mücnheni Bayeni juhendaja kinnitas, et paljuski, mis tema käe all klubis valesti läks, polnud tema süü, sest toetust nappis. Näiteks tõi ta välja, et soovis meeskonda noorust tuua ja eeldas sedavõrd rahakalt klubilt ka vastutulekut, kuid selle asemel sai ta mängijad, kellega oli keeruline midagi saavutada.

“Manchester Unitedis polnud kvaliteeti, et meistriks tulla. Seal oli kümmekond üle 30-aastast mängijat ja viis üle 35 aasta vanust, kelle parim enne oli möödas. Seega ütlesin neile, et mul on plaanis meeskonda noorendada ja millised mängijad peaksid edasi olema. Ma ei saanud neist ühtegi. Nii oled sa teistsuguses olukorras ja treenerina pead oma piirid proovile panema. Sa ei eelda seda ühes maailma kõige rikkamas klubis. 600 miljoni naelsterlingi suurune käive ja sa ei saa osta mängijaid, keda vajad. Sa peaksid ostma järjekorras esimese, mitte seitsmenda mängija. Loomulikult mõtleb mängijaid müüv klubi: “Kui nii rikas oled, siis pead samuti mängija eest maksma võimalikult kõrget hinda.” Just see üleminekutega juhtuski. Seejärel pead sa number seitsmete ja kaheksatega tegelema hakkama, kes pole su soovinimekirjas olnudki. Nende eest maksad tegelikult liiga palju raha ja treeneri üle mõistetakse kohut ning süüdistatakse,” rääkis Van Gaal.

Hoolimata sellest, et lõpuks võttis Van Gaali koha Unitedis üle Jose Mourinho ja suuri tiitleid ei õnnestunud hollandlasel võita, siis 2015/16 hooaja Inglismaa karikavõit liigitub tema arvates igati kordaminekuks. “Olen optimist. Sa pead mulle rohkem kui ühe korra pettumust valmistama enne, kui ukse sulgen. Kõik saavad minu puhul teise võimaluse. Vaatamata nendele pettumustele võitis Manchester United Inglismaa karika. Tegelikult on Manchester United mu karjääri üks suurimaid saavutusi.”

scroll to top