fbpx
Close

Mourinho Tottenhami võimalikest kulutustest: raha ei hakka jõgedena voolama

Avatar

Jose Mourinho. Foto: EPA/Scanpix

Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho kinnitas, et kuigi meedias eeldatakse klubilt suvel uute mängijate osas suurte rahanumbrite liigutamist, siis tegelikult saavad üleminekud olema tagasihoidlikud.

Inglismaal jäi enne koroonaviirusest tingitud pausi mängida veel üheksa vooru. Tottenham paikneb küll alles kaheksandal kohal, aga miinimumeesmärk Meistrite liiga koht kätte saada pole sugugi võimatu – hetkel on seal 48 punkti kogunud linnarivaal Chelsea, Tottenhamil on seitse punkti vähem. Endiselt pole päris selge, kas ja kuna Premier League naaseb, kuid tänasest võivad klubid viia läbi kontaktseid treeninguid. Tottenhami fännid eeldavad klubilt igatahes aktiivset tegutsemist üleminekuturul, sest meeskond vajab hädasti täiendusi ja muudatusi.

“Esimene küsimus on see, kuna üleminekuaken avaneb? Ma ei usu, et saab olema ainult juulis või augustis, vaid peab pikenema. See on normaalne, et sul saab olema teistsugune turg. Ma ei näe, et maailm – eriti jalgpallimaailm – oleks valmis hullumeelseteks numbriteks nagu siiani olime harjunud. Tahan, et mu klubi oleks see, mida tean, et ta olema peaks: mõistlik, tasakaalukas ja ei kulutaks jõgedena raha. Püüame olukorda mõista. Mitte vaid jalgpallis, aga maailma olukorda ja ühiskonda üldiselt,” ütles Mourinho Sky Sportsile.

Teiste hulgas on ka Tottenhami mängijad treeningutele naasnud ja Mourinho sõnul on nende fookus eelkõige tervisel, mitte üleminekutel. “Kui aus olla, siis hetkel on see viimane asi, millele mõtleme. Praegu me sellele ei mõtle. Sellest me ei räägi, sest mõtleme ohutusele, järgime igat reeglit treeningväljakul, püüame olla ideaalsed ja mitte ainult [viiruse] testimisel, aga kõige osas klubis. Hetkest, mil Bundesliga uuesti hooajaga alustas, andsid Portugali ja Hispaania liigad teada oma kuupäevadest. Arvan, et see on meile kõige raskem olukord, sest tahame mängida. Raske on näha teisi riike jalgpalli mängimas ja me ei saa seda teha.”

scroll to top