fbpx
Close

Vahetusmeheks taandunud Lovren: olen valmis oma kvaliteeti näitama ja kriitika teeb mind ainult tugevamaks

Avatar

Dejan Lovren. Foto: AFP/Scanpix

2014. aastast Liverpooli esindava keskkaitsja Dejan Lovreni puhul on juba mõnda aega räägitud, et paremate konkurentide saabumisega vahetusmeestepingile langenuna on klubivahetus ees ootamas. Nüüd andis ta aga pigem mõista, et ei kavatse klubist võitluseta lahkuda ja hindab olukorda, milles tuleb endast maksimum anda, et algkoosseisu pääseda.

“Olen alati valmis. Kui keegi on saanud vigastada ja vahetatakse välja, siis olen valmis tema asemele tulema ja oma kvaliteeti tõestama. Arvan, et tõestasin seda eelmisel hooajal, kui Joe Gomez ja Joel Matip olid vigastatud ning ma tulin vahetusest sisse. Mu eesmärk on mängida ja võita võimalikult palju karikaid. Hetkel on fookus kahe järgmise mängu võitmisel, et kindlustada Inglismaa meistritiitel. Peale seda vaatame, mis juhtub,” rääkis Lovren Sky Sportsi vahendusel antud intervjuus.

Horvaatia koondislase sõnul valmistab talle kahtlemata tuska vähene mänguaeg alates ajast, mil meeskonnaga liitus Virgil van Dijk, kuid samas on ta alati peatreener Jürgen Kloppi otsuseid austanud ning jätkanud kõvasti töötamist. “See on olnud mu jaoks test. Aga sellistel hetkedel ma arvan, et pead meeskonnaga ühte hoidma veelgi rohkem, et näidata oma kvaliteeti isegi siis, kui sa pole algkoosseisuga väljakul. Järgmisel päeval treeningul peaksid sa endast kõik andma puhtalt austusest oma võistkonnakaaslaste suunas. Loomulikult pole tegu just rõõmsaima hetkega, kui end pingilt leian, aga see on peatreeneri otsus. Austan seda ja olen alati see tüüp olnud, kes teeb kinniste uste taga kahesajaprotsendiliselt tööd.”

Lovrenil on senise karjääri jooksul ka omajagu ränki eksimusi ette tulnud, mis päädinud terava kriitikaga. Sellele ei pidavat ta aga suurt tähelepanu hiljem pöörama. “Sellisel tasemel on normaalne, et sind valatakse kriitikaga üle. Kui aus olla, siis ega see mind eriti häiri. Kui tunnen kriitikat, siis esmalt tuleb see peatreenerilt. Aga suurim kriitik olen ma ise. Näen ära, kas pingutan piisavalt või mitte. Nii lihtne see ongi. Ma ei vaja kedagi, kes mulle seda ütleks. Ma ei loe eriti ajalehti ega kuula ajakirjanike arvamusi. See on jalgpall ja peame sellega leppima. Mõned mängijad ei tule toime, võttes kriitikat liiga tõsiselt, kuid olukorraga leppimine on tähtis. Mind teeb kriitika vaid tugevamaks. See on ja on ka edaspidi alati osa jalgpallist.”

Lõpetuseks meenutas 30-aastane mängumees, kuidas innustas Klopp omasid mullu Meistrite liiga võidu eel. “Ta tuli ja ütles: “Kutid, tahan, et mõtleksite positiivselt ja usuksite endasse. Usuta ei saavuta me midagi.” Me ei peatu. Isegi kui oleme omal parimal tasemel, näeb ta, et suudame veelgi paremad olla. Tal oli peas kogu pilt olemas, vaid mõned tükid olid puudu. Seega ostis ta Alisson Beckeri ja Virgili ning kõik loksus paika. Ta on suurepärast tööd teinud.”

scroll to top