fbpx
Close

Liverpooli endine esikinnas: oleksin Benitezele peaaegu vastu vahtimist andnud

Avatar

Rafael Benitez. Foto: AP/Scanpix

Kuus aastat Liverpooli esindanud ja pärast nelja hooaega Madridi Realis pallides karjääri lõpetanud väravavaht Jerzy Dudek meenutas, kuidas Liverpooli endine peatreener Rafael Benitez tõi klubisse uue esinumbri postide vahele, kuidas samas ei lubanud tal ka teise võistkonda minna.

Poola koondist 60 korral esindanud Dudek jääb Liverpooli üheks legendaarseimaks väravavahiks, sest 2005. aasta Meistrite liiga finaalis, mil tuldi AC Milani vastu 0:3 kaotusseisust välja, tegi just Dudek penaltiseeria mitu olulist tõrjet ja aitas omad võidule. Kahel viimasel hooajal Liverpoolis kõik muutus, sest Benitez otsustas palgata Pepe Reina ning Dudek sai selle aja jooksul vaid 12 kohtumist kirja. Ränk ebaõiglus viis Dudeki ühel hetkel mõtteni Benitezele vastu vahtimist anda.

“Pepe oli suurepärane kutt, aga Rafa oli uue väravavahi toonud hetkel, mil tundsin, nagu oleksin oma karjääri tipus. Ütlesin Rafale, et 2006. aasta maailmameistrivõistlused on ukse ees ja vajan mänguaega. Köln tundis mu teenetes vastu huvi, aga mõned päevad enne üleminekuakna sulgumist nad helistasid ja ütlesid: “Miks Rafa isegi ei räägi meiega?” Olin üllatunud. Arvasin, et kõik on juba kokku lepitud,” ütles Dudek FourFourTwo vahendusel antud intervjuus.

“Järgmisel päeval tormasin pärast treeningut tema juurde. Ta ütles: “Nad pakkusid ainult laenulepingut ja sa oled meie jaoks liiga tähtis. Nad tahtsid anda meile 800 000 naela, aga mis saab siis, kui Reina saab vigastada? Ma ei saa panna seda summat kohvrisse ja seejärel asetada see väravapostide vahele. Edasi oli mul üks hull mõte – “Arvan, et löön teda lihtsalt näkku”. Kuri hääl mu peas ütles mulle, et kui löön Rafat, siis lasevad nad mul Kölni minna.”

“Praegu seda kõike meenutades hindan veelgi rohkem seda, et mängisin vägeva ajaloooga klubi, Liverpooli eest. Eelmisel aastal läksin oma pojaga Madridi ja vaatasime, kuidas Liverpool taas Meistrite liiga võitis. Mängijana ei saanud ma kunagi aru, miks fännid pärast suuri võite nutsid, aga kui näen nüüd mängijaid karikaga ringi jooksmas, olid mul endalgi pisarad silmas. Saan veelgi enam aru, millist armastust ma Liverpooli fännidelt praegugi saan,” lisas 47-aastane Dudek positiivsel toonil lõpetuseks.

scroll to top