fbpx
Close

RB Leipzigi peatreener: me ei saa Werneri üleminekule kätt ette panna

Avatar

epa08085267 Leipzig's Timo Werner reacts during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig vs FC Augsburg in Leipzig, Germany, 21 December 2019. EPA/FILIP SINGER CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Jutud 24-aastase RB Leipzigi ründeässa Timo Werneri ümber ei näi sellel suvel raugevat ja hetkel seostatakse Saksamaa koondislast praktiliselt iga tippklubiga. Leipzigi peatreener Julian Nagelsmann andis mõista, et kahtlemata soovitakse Wernerit enda juures hoida, kuid tõsiasi on see, et klubivahetus on tõenäoline.

Inglismaa poolelt on Wernerit seostatud Liverpooli, Londoni Chelsea ja Manchester Unitediga, Itaalia klubidest tunnevad väidetavalt huvi Milano Inter ja Torino Juventus, Saksamaalt mõistagi Müncheni Bayern. Ilmselt ei ütleks Werneri teenetest ära ka Hispaania ja Prantsusmaa tipud. Huvi mehe vastu on põhjendatud, sest tänavusel hooajal on ta 40 mänguga löönud 31 väravat ja andnud 12 väravasöötu. 15. juuniga on tema 60 miljoni euro suurune väljaostuklausel kehtetu, mis tähendab, et konkurentidel on võimalik ta väiksema summa eest ära tuua. Samas kestab Werneri leping Leipzigiga 2023. aasta juuni lõpuni, mis jällegi välistab igasuguse vabaagendina liikumise.

“Me ei saa sinna midagi parata. Ta teab, mis tal Leipzigis on ja mis tal mu käe all treenides on. Ta saab palju võimalusi, et areneda. Ma ei tea, kas see ei aitaks teda, kui seda talle igapäevaselt ütleksin. Mängija peab ise tundma, et ta saab paremaks minna. Kui ta ei tunne seda, siis minu palumine tal siia jääda ei teeks midagi head. Lõpuks on see tema elu, tema karjäär ja ta saab ise otsustada. Ma ei suuda midagi uut välja mõelda, mida Timole öelda,” rääkis Nagelsmann.

Meedia peab favoriidiks Werneri palkamisel Liverpooli, kus teadagi ka peatreeneriks tema kaasmaalane Jürgen Klopp. Inter on kuuldavasti järgmisi samme aga astumas siis, kui nende ründetalent Lautaro Martinez peaks Barcelonasse siirduma. Werneri tahtmist üleminekut läbi suruda toetab ka fakt, et Leipzigi võimalused sel hooajal Saksamaa meistritiitel ära korjata on minimaalsed ja võitlus käib pigem selle nimel, et järgmiseks hooajaks üldse Meistrite liiga koht tagada.

scroll to top