fbpx
Close

Arsenali endine keskkaitsja saadaks kaks klubi nimekat mängumeest minema

Avatar

David Luiz. Foto: Reuters/Scanpix

Ligi 12 hooaega Londoni Arsenali esindanud endine keskkaitsja Martin Keown rääkis talkSPORT-i vahendusel antud intervjuus, et tema endine koduklubi peaks viimaks võtma kaitseliini osas ranged otsused vastu.

Kuigi Arsenal on viimastel aastatel jõuliselt ründeliini täiendanud, siis kaitseliin on pigem tähelepanuta jäänud. Paljude jaoks üllatusena toodi linnarivaalist Chelseast brasiillasest keskkaitsja David Luiz, kelle parimad päevad jalgpallurina on pigem möödas, kuid endise peatreeneri Unai Emery käe all mängis end kiirelt algkoosseisu. Keown leiab, et 33-aastase Luizi teenetest loobumine võiks tulla kasuks, kuigi viimaste uudiste põhjal on mees Arsenalis pigem jätkamas. Ühtlasi tuleks kaaluda, kas Saksamaa koondislase Shkodran Mustafiga koostööd jätkata.

“David Luiz valmistab mulle muret, sest kui maksad tema eest kaheksa miljonit naela ja annad talle viis miljonit naela palka ning ta on klubis vaid ühe hooaja, siis ma pole kindel, kas see otsus oli tark. Kas ta on korralik kaitsemängija? Kas ta suudab mängida neljases kaitseliinis? Tema parim kaitsetöö oli siis, kui Chelsea mängis kolme kaitsjaga ja nad võitsid 2016/17 hooajal Premier League’i. Kaitsepositsioon on kõige tähtsam tsoon, kus peatreener Mikel Arteta peab õige valiku langetama,” ütles Keown.

“Rob Holding on olnud vigastatud ja raske on tema üle kohut mõista. Ilmselt väärib ta veel ühte võimalust. Arvan, et Sokratis (Papastathopoulos) võib olla kasulik kaitsja, kuid saan aru ebakindlusest David Luizile uut lepingut pakkuda. Kas nad (Arsenali juhtkond – toim.) muutuvad nüüd karmiks ja hakkavad võtmetähtsusega otsuseid tegema? Kui David Luiz pole lahendus, siis tuleb tal nüüd lahkuda. Ta ei naudi tagumise nelja seas laiuse hoidmisel olemist. Tema kaudu kipuvad mängijad tagasi langema. Kuigi Arteta soosib Shkodran Mustafit, siis teame, et temagi pole kuigi heal tasemel. Sa lähed jalgpalliklubisse, pead endast märgi maha jätma ja kui seda ei juhtu, pead oma käed üles tõstma. Arvan, et mõlemad need mängijad peaksid seda tegema… Ma ei näe, et nemad võiksid olla pikaajalised lülid Arsenali kaitses.”

Uueks hooajaks saab Arsenal 19-aastase William Saliba näol täiendust, kes tänavuseks hooajaks laenati Saint-Etienne’i välja. Keown ei mõista, miks talendikas kaitsemängija üldse välja laenati. “Kohutavalt palju tööd on vaja siin ära teha. Siin oli kaitsja Saint-Etienne’ist, William Saliba, kelle eest maksti 27 miljonit naela, kuid laenati uuesti tagasi. Ma ei suuda selles otsuses selgusele jõuda, sest nüüd mulle öeldakse, et ta on maailmaklassist. Pole vahet, kas ta seda on, aga kui ta oleks juba Premier League’i tasemel, siis sellest piisaks, sest see positsioon valmistas muret.”

scroll to top