Vähemuses Inter oli visa, kuid Juventuse kaks lõpufaasis löödud väravat tõid liigaliidritele emotsionaalse võidu

Derby d’Italia oli seekord väga emotsionaalne, seiklusrohke ja pingeline, kui vähemuses Inter Milan tuli Juventuse vastu välja 0:1 kaotusseisust ja mindi juhtima, et veidi enne normaalaja lõppu lasta endale mõne minuti jooksul lüüa kaks vastuseta väravat ja 78 000 pealtvaataja ees ikkagi kaotusega leppida.

Mäng võttis avapoolajal Interi jaoks valusa pöörde, kui Matias Vecino astus Mario Mandžukicile jalale ning kohtunik määras selle eest punase kaardi. Juventus läks veidi hiljem juhtima, kui Douglas Costa löök jättis Samir Handanovici tõtt vahtima. Teisel poolajal muutus Juve passiivseks ja kodutiim kasutas initsiatiivi edukalt ära – kõigepealt viigistas väravakütt Mauro Icardi seisu, siis läks Inter Andrea Barzagli omaväravast ka juhtima.

Aga Juventus polnud veel oma viimast sõna öelnud: Interi loots Luciano Spalletti tegi 85. minutil saatusliku vahetuse, võttes välja Icardi ja tuues asemele Davide Santoni. Kaks minutit hiljem viigistas Juventus Milan Skriniari rikošeti abil ning peaaegu, et rünnak hiljem sai Gonzalo Higuain standardolukorras palli peaga kenasti Handanovicist mööda suunata.

Juventus tähistas ja tagasitulek oli kindlasti vaimselt vajalik, kuna kaotus kodustaadionil lähimale jälitajale Napolile pani tiitlikaitsjad end ohustatuna tundma. Nüüd on Napolil vaja Fiorentinat võõrsil kindlasti võita, et tiitliheitluses veel püsida.