Uskumatu mängupäev Inglismaal: Liverpool ja United kaotasid suurelt ning lubasid endale kahepeale 13 väravat lüüa!

Imago Images

Inglismaa kõrgliigas peeti pühapäeval ära kuus mängu. Suure võidu võttis Tottenham Hotspur, kui võõrsil ei jäetud varakult vähemusse jäänud Manchester Unitedile mingit võimalust. Hiljuti 5:2 skooriga Manchester Cityt alandanud Leicester City pidi nüüd ise eeldatava soosikuna kindla kaotuse vastu võtma. Valitsev meister Liverpool hävis igas mõttes: kaotati mullu napilt liigasse püsima jäänud Aston Villale ja võrgust korjati välja koguni seitse (!) palli.

Aston Villa juhtis 22. minutiks Ollie Watkinsi tabamustest 2:0, aga 33. minutil Mohamed Salah siiski vastas. John McGinn suurendas seejärel võõrustajate eduseisu ja poolajaks sai Watkins ka kübaratriki kirja. Chelseast laenule siirdunud Ross Barkley viis 55. minutil Aston Villa 5:1 ette ning kuigi Salah vastas veelkord, vormistas Jack Grealish kahe löödud väravaga lõppskooriks 7:2. Jürgen Kloppil polnud koroonaviirusesse haigestumise tõttu kasutada põhimeest Sadio Mane’d ja ka uut täiendust Thiago Alcanatarat, aga igal juhul oli tiitlikaitsjale tegemist äärmiselt šokeeriva tulemusega.

United asus juba teisel mänguminutil juhtima, kui Davinson Sancheze karistusala tehtud viga Anthony Martiali vastu päädis veaga ning Bruno Fernandes realiseeris penalti. Hoogsalt kohtumine jätkus ja Tottenhami poolelt jõudis neljandal minutil sihile Tanguy Ndombele ning seitsmendal Heung-Min Son. Martiali käelöök Erik Lamelale otse näkku lõppes 28. minutil prantslase jaoks punase kaardiga ning United pidi edasi vähemuses jätkama. Sealt alates aga võõrustajate mäng lagunes: 30. minutil lõi värava Harry Kane ja poolajaks suurendas eduseisu Son. 51. minutil oli täpne veel Serge Aurier ja lõppskoori 6:1 vormistas penaltist Kane.

Leicester jäi West Ham Unitedi vastu juba 34. minutiks Michail Antonio ja Pablo Fornalsi väravatest 0:2 kaotusseisu ning Jarrod Boweni 83. minuti tabamusest oli West Ham kindla võidu võidu kätte saanud. Arsenal ei suutnud küll avapoolajal Sheffield Unitediga mängus sihile jõuda, kuid 61. minutil oli täpne Bukayo Saka ning 64. minutil Nicolas Pepe. David McGoldrick vähendas üleminutitel kaotusseisu, aga Arsenal suutis kolm võidupunkti endaga kaasa võtta.