fbpx
Close

Solskjaer: Unitedi peatreenerina oli see mu kõige hullem päev. Klopp: vähemalt ei saanud keegi vigastada

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: Imago Images/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga kaks tippmeeskonda Liverpool ja Manchester United said pühapäeval pehmelt öeldes kaks suurt sauna. Esimene jäi võõrsil Aston Villale 2:7 alla ja teine lagunes koduplatsil 1:6 Tottenham Hotspuri vastu. United kordas sellega oma ajaloo suurimat kaotust, Liverpool kui valitseva meistri staatuses meeskond polnud nii suurt kaotust 67 aastat saanud. Meeskondade peatreenerid Jürgen Klopp ning Ole Gunnar Solskjaer avaldasid pärast lõpuvilet oma mõtteid.

“Väga raske on seda kõike sõnadesse panna. Tunne on kohutav. Tegemist on kõige hullema päevaga, mis mul Unitedi peatreeneri ja mängijana olnud. Olen varasemalt olnud osaline suurtes kaotustes ning oleme tagasi tulnud, mistõttu peame poistel lubama minna koondiste juurde, et nad leiaksid hea emotsiooni taas üles. Teisi, kes jäävad siia, peame aitama. Pärast sellist tulemust pead sa oma pea selgeks saama ning vaatama edasi. Mõnikord teed sa vigu. See on osa elust ning me tegime liiga palju vigu ühes jalgpallimängus, mis avaldub tulemuses ühe väga hea meeskonna vastu. Nad on tulvil kvaliteedist ning saime peaaegu igal korral karistada, kui eksisime. See on teistsugune asjade vorm, mentaalsus, ma ei teagi, aga erinev. Me ei saa lubada selliseid esitusi. Mina juhin ning vastutan selle eest,” rääkis Solskjaer mängu järgselt, kes pidas Anthony Martial’ile antud punast kaarti naeruväärseks, sest ka Erik Lamela oli hetk varem prantslase suunas käega vibutanud.

“Ausalt öeldes on ainus hea uudis see, et keegi ei saanud vigastada. Mis iganes meeskonna vastu me täna oleksime mänginud, poleks ma sajaprotsendiliselt 2:7 kaotust osanud ette näha. See pole vajalik, üldsegi mitte. Ütlesin seda juba ka alguses, et Aston Villa tegutses väga, väga hästi, kuid me aitasime omalt poolt kaasa. Edasi on sellisel mängul oma dünaamika ja seejärel liigub mõju vastavas suunas, milles üks meeskond liugleb ja teine ilmselgelt mitte. Teame, et nii võivad asjad välja kukkuda. Poolajaks 1:4 kaotusseisus olla – tavaliselt te ütleksite, et püüame veel viis minutit ning siis lihtsalt kaitseme. See pole meie. Siin pole midagi pistmist mängijatega, kes meil täna puudusid. Jah, loomulikult tundsime nendest puudust, kuid siin pole seost lõpptulemusega ega mängijatega, kes neid asendasid,” ütles Klopp, kes astus ühtlasi välja väravavahi Adriani kaitseks, kes avavärava puhul tegi jämeda eksimuse kaasmängijale söötu andes.

scroll to top