fbpx
Close

Kloppi endine abitreener avas lõpuks suu: tundsin, et olin 17 aastat ise peatreener olnud, ainult intervjuusid ei andnud

Avatar

-Željko Buvac ja Jürgen Klopp | Foto: AFP/Scanpix

Mainzis, Dortmundi Borussias ja lõpuks Liverpoolis Jürgen Kloppi paremaks käeks olnud Željko Buvac avaldas nüüd, tükk aega hiljem põhjuse, miks ta ootamatult Inglismaalt lahkus.

Buvac jättis Liverpooliga hüvasti 2018. aasta aprillis ning toona spekuleeriti, et mees on mõne suurklubi etteotsa asumas. Läbi käis eelkõige Londoni Arsenal, aga ka Pariisi Saint-Germain, kuid kokkuvõttes jäi ta jalgpallist ligi kaheks aastaks sootuks eemale. Juba 1991. aastal mängijana Saksamaale saabunud, Mainzi ning Neukirchenit esindanud ja samades klubides hiljem ka treenerina toimetanud Buvac avaldas vägagi ootamatu fakti, milles andis sisuliselt mõista, et Kloppi kõrval tegi tema kogu töö ära ning sakslane esines vaid meediale.

“Mida tegin treeneritööd, ainsaks erandiks intervjuud. Tundsin, nagu oleksin kõik need 17 aastat peatreener olnud. Mul olid kõik oskused olemas ning püüdsin oma meeskonda mõjutada nii palju kui võimalik, et see tagaks edu, aga ma ei vajanud sellist tähelepanu,” šokeeris Buvac oma ütlusega YouTube’i vahendusel vene ajakirjanikule Nobel Arustamyanile antud intervjuus.

Praeguseks on 59-aastane Buvac Venemaa esiliigas Moskva Dünamo klubi spordidirektori ametis. Ta tunnistas, et võimalusi on tekkinud mitmeid peatreeneriks minna, aga tegemist pole olnud absoluutsete tippklubidega ja seetõttu on ta eelistanud jääda tagaplaanile. “Hetkel ei taha ma treener olla. Kui Barcelona mulle helistab, siis mõtlen sellele. Muul juhul mitte. Ütlete, et olen siin vaid töötamise pärast ning ootan paremat võimalust, aga kui te teaksite, milliseid pakkumisi olen tagasi lükanud oma karjääri pausi jooksul, poleks te seda öelnud. Ma ei avalda, millistest klubidest käib jutt.”

Buvaci lahkumise järgselt Liverpoolis võttis tema koha üle Pep Lijnders ja hollandlane olevat sealsete mängijate seas tunduvalt populaarsem võrreldes Buvaciga. Küsimusele, kas Buvac õnnitles Kloppi Inglismaa meistritiitli puhul, vastas bosnialane konkreetselt. “Ei [õnnitlenud]. Olin Liverpooli, fännide ning mängijate üle õnnelik.”

scroll to top