USKUMATU! Leicester City kordas 1995. aastast pärinevat Premier League’i väravarekordit

Leicester City mängijad. Foto: Action Images/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga kümnes voor sai reedel vägeva avapaugu, kui Leicester City purustas võõrsil Southamptoni koguni 9:0.

Benjamin Chilwell viis Leicesteri kümnendaks minutiks juhtima ja olukord muutus külaliste jaoks veelgi kergemaks 12. minutil, mil vastaste kaitsemängija Ryan Bertrand saadeti platsilt ära punase kaardiga. Seejärel tegid Leicesteri eest veel skoori Youri Tielemans, Jamie Vardy ja kaks palli lõi võrku Ayoze Perez, mis tähendas, et poolajaks oli seis 0:5 Southamptoni poolt vaadatuna.

57. minutil vormistas Perez kübaratriki ära ning Vardy ja James Maddison tegid 85. minutiks seisuks 8:0. Just sama skooriga oli Manchester City tänavu Watfordi võitnud, kuid Leicester sai üleajal võimaluse ka penaltiks ning sealt oli ka Vardyl kübaratrikk kirjas. Nii korrati 1995. aastast pärinevat Inglismaa kõrgliiga rekordit, kui Manchester United alistas koduplatsil Ipswich Towni samuti 9:0.

Leicester haaras liigatabelis Manchester City ees ajutisel teise koha 20 punktiga. Southampton seis on nukker, sest nemad säilitasid kaheksa punktiga küll 17. koha, aga kui Newcastle United ja Norwich City peaksid punktilisa pühapäeval saama, langetakse eelviimaseks.