Uskumatu, aga tõsi: VAR tegi ränga eksimuse! David Luiz kinkis Cityle võidu

Manchester City. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas naasis pärast pikka koroonaviirusest tingitud pausi kolmapäeval kahe mänguga. Neist esimene kohtumine jäi viiki, teine lõppes Manchester City paremusega.

City pidi ilmtingimata koduplatsil Londoni Arsenali alistama. Vastasel juhul võinuks Liverpool saabuval pühapäeval meistritiitli ära kindlustada, kui Everton oleks üle mängitud. Paistis, et Arsenalil õnnestub City hoida avapoolajal nulli peal, kuid Kevin De Bruyne’i mõnevõrra kehva tsenderdust ei suutnud vastaste keskkaitsja David Luiz puhtaks lüüa ja Raheem Sterling pani võrgu sahisema. Brasiillane oli ka teise poolaja alguses negatiivses võtmes aktsioonis, sikutades Ryad Mahrezi karistusalas murule. Siit tuli punane kaart, Arsenal jäi vähemusse ning De Bruyne tegi penaltist seisuks 2:0.

Mängu lõpus sai Eric Garcia raske vigastuse ja kuna Cityl olid kõik viis vahetust tehtud, siis jätkus kohtumine viimased 20 minutit (kohtunik andis 11 lisaminutit juurde Garcia vigastusest tingituna) 20 väljakumängijaga. Võõrustajad ei jätnud aga jonni kolmaski tabamus lüüa ning Phil Foden tegi lõppskooriks 3:0.

Päeva esimeses, kahe tunni võrra varem alanud kohtumises tegid Aston Villa ja Sheffield United väravateta viigi, kuid pealtnäha tühja veeretamisega matš ei piirdunud. Nimelt oli 42. minutil Sheffieldil kasutada karistuslöök, milleni jõudis esimesena võõrustajate väravavaht Örjan Nyland, kuid kõneainet jagus palju – norralane oli küll palli püüdnud, aga maandunud koos mänguvahendiga selgelt värava sees ja mõistagi märkasid seda ka Sheffieldi mehed. Antud olukorras oleks pidanud videokorduse abiga külalistele värava ära fikseerima, aga teadmata põhjusel nn. VAR vedas sel korral spordisõpru alt.

Premier League jätkub reedel, kui vastamisi on Norwich City – Southampton ja Tottenham Hotspur – Manchester United.