fbpx
Close

Unitedi vasakkaitsja: meie treener võiks praegugi veel Premier League’is mängida

Avatar

Michael Carrick ja Ole Gunnar Solskjaer. Foto: Zumapress/Scanpix

Manchester Unitedi vasakkaitsja Luke Shaw kiitis klubi praegust abitreenerit ja 12 hooaega ka ise seal pallinud endist poolkaitsjat Michael Carrick’ut, kes osaleb veel aeg-ajalt Unitedi treeningutel mängijana ning selle põhjal näeb Shaw, et mees võiks praegugi Inglismaa kõrgliigas hakkama saada.

38-aastane Carrick lõpetas oma pika mängijakarjääri tunamulluse hooajaga. West Ham Unitedi akadeemiast välja kasvanud ning 1999-2004 seal ka põhimeeskonda esindanud Carrick siirdus 2004. aastal edasi Tottenham Hotspuri ja kaks hooaega hiljem liitus Unitediga, kus sai lõpuks kirja üle 300 mängu. Auhindadena võitis mees viis Inglismaa meistritiitlit, Meistrite liiga, Euroopa liiga, Inglismaa karika ja kaks Inglismaa liigakarikat. Kuigi Carrick oli Unitedis põhimees, siis Shaw’ arvates kuulus ta siiski alahinnatud mängijate sekka.

“Mul on tunne, et David Beckham on veidi alahinnatud mängija olnud, aga üks, kes mu silmis esile paistab, on Michael Carrick. Mu arvates mitte ainult Unitedi jaoks, vaid ta oli ka äärmiselt alahinnatud Inglismaa koondises. Kui alguses Unitediga liitusin, siis jäi ta järgmiste aastatega veidi vanemaks, kuid tal oli endiselt väga palju kvaliteeti. Tal on see praegugi olemas, kui aus olla. Selle põhjal, mida me mõnikord treeningutel tema puhul näeme, usun ma tõsiselt, et ta võiks endiselt Premier League’is mängida. Mu arvates ei pälvinud ta väärilist tunnustust ja kui inimesed meenutavad neid mängijaid, kes Unitedis on olnud, siis tema puhul kõiki võidetud karikaid vaadates oli ta sellel ajastul oma meeskonnas võtmefiguur,” rääkis Shaw Unitedi kodulehe vahendusel antud intervjuus.

“Inglismaa koondises oli ta niivõrd alakasutatud. Ta pole lihtsalt see mängija, kes istub neljase kaitseliini ees ja klaarib asjad puhtaks. Päris ausalt oli ta mu jaoks üks parimaid söötjatest keskväljamehi, keda olen eales näinud. Viis, kuidas ta suutis palli toimetada läbi liinide või liinide taha – ta ei kartnud üritamast. Ta oli oma ajastu üks parimaid omal positsioonil ja kui inimesed mõtleksid hoolikalt läbi, siis nad saaksid aru, et ta konkureeris imeliste ning maailmaklassist mängijatega, nagu Frank Lampard ja Steven Gerrard tol ajal. Arvan, et Caras väärib nende seas olemist. Ma ei ütle seda ainult seepärast, et ta on nüüd mu treener!”

scroll to top