fbpx
Close

Conte: kui N’Golo Kante on su võistkonnas, siis oled ühe mehega enamuses

Avatar

N'Golo Kante ja Fernandinho. Foto: SIPA/Scanpix

Möödunud aasta maikuu lõpus Milano Interi peatreeneriks asunud ja enne seda kahel hooajal Londoni Chelseat juhendanud Antonio Conte ülistas oma endist hoolealust N’Golo Kante’d, kes olevat üks parimatest mängumeestest, kellega on ta saanud oma treenerikarjääri jooksul koostööd teha.

Kante oli Conte üks esimesi oste Chelseas oldud ajal. Prantslase eest tasuti Leicester Cityle veidi üle 40 miljoni euro ja on siiani seal pallimas. Prantsusmaa koondisega 2018. aastal maailmameistriks tulnud Kante on Chelsea eest väljakul käinud 164 mängus ja löönud 11 väravat. Tema auhindade seas on veel kaks Inglismaa meistritiitlit, Inglismaa karikavõit ja Euroopa liiga võit. Varasemalt veel Itaalia koondist ja Torino Juventust tüürinud Conte iseloomustas 29-aastast Kante’d kui mängijat, kelle kohalolu mõjub nii, et väljakul oleks justkui 12. mees.

“Mu arvates suudab ta keskväljal igal positsioonil mängida. Räägime imelisest ja maailmaklassist mängijast. Nii palliga kui pallita on ta imeline. Kui N’Golo Kante on su võistkonnas, siis võid öelda, et oled ühe mehega enamuses. Igapäevaselt leiad tema näolt naeratuse. Ta on väga positiivne kutt. Ta on üks parimatest mängijatest, keda olen oma karjääri jooksul saanud juhendada,” rääkis Conte Sky Sportsi vahendusel.

“Üldplaanis tippklubi peatreener olla pole lihtne. Kui seal oled, siis on nõudmised väga kõrged. Sa pead võitma, et töökohal saaks jätkata. Mu kogemus Chelseaga oli hindamatu. Sealt on mul suurepärased mälestused, mis puudutab suhteid mängijate, fännide ja klubiga. Viimase 10-15 aasta jooksul on Chelsea Inglismaa üks parimaid meeskondi olnud. Nad on palju karikaid võitnud. See on normaalne, et kui sellise klubi juurde saabud, siis oodatakse sinult palju,” lisas 50-aastane Conte.

scroll to top