United suutis läbi raskuste võiduka Leicesteriga ühele pulgale jääda

Leicester City mängijad. Foto: Action Images/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 36. vooru neljapäeval toimunud mängudes said Meistrite liiga kohta sihtivad Manchester United ja Leicester City võidu kirja. Liigasse püsimajäämise nimel võitlev Aston Villa üllatas Evertoni.

Leicester võõrustas igati head hooaega tegevat Sheffield Unitedit. 29. minutil avas Leicester skoori, kui Luke Thomas toimetas palli karistusalasse Ayoze Perezeni ning meeskond juhtis. Sheffield suutis pinget üleval hoida ja viigipunkti noolida, aga 79. minutil otsustasid võõrustajad siiski asjad ära, mil vasakult äärelt tulnud Jamie Vardy andis hea söödu Demarai Gray’le ja 2:0 tulemusega kohtumine ka lõppes.

Manchester United pidi veelgi rohkem vaeva nägema võõrsil Crystal Palace’iga. Avapoolaeg paistis tüürivat 0:0 seisu suunas, ent lisaminutitel leidis Bruno Fernandes trahvikastis Marcus Rashfordi üles, kes hea pettega mängis end löögile ja pall oli võrgus. Kodumeeskonna peatreener Roy Hodgson polnud aga rahul, et eelnevalt ei vilistatud nende kasuks penaltit, sest Unitedi keskkaitsja Victor Lindelöf oli karistusalas Wilfried Zaha murule kukutanud. 55. minutil pani Jordan Ayew Palace’i poolelt küll võrgu sahisema, aga VAR nägi suluseisu. 78. minutil läks United ikkagi 2:0 juhtima, kui Rashfordi söödust sai tabamuse kirja Anthony Martial, mis jäi ühtlasi matši viimaseks väravaks.

Aston Villa suutis Evertonile võõrsil korralikku vastupanu osutada ning 72. minutil viis kaitsemängija Erzi Konsa nad ka juhtima. Kodumeeskonna päästis kaotusest Theo Walcotti 87. minuti tabamus. Sama tulemusega lõppes ka Southamptoni ja Brighton & Hove Albioni vaheline kohtumine. 17. minutil läks Brighton Neal Maupay abiga ette, aga Danny Ings vastas 66. minutil.

Leicester on 62 punktiga liigatabelis neljandal kohal ning sama palju punkte kogunud United järgneb viiendana. Sheffield (54 punkti) on kaheksandal, Everton (46) 11., Southampton (46) 12., Crystal Palace (42) 14., Brighton (37) 15. ja Aston Villa (31) 19. kohal.

Reedel toimub Premier League’is üks mäng, milles West Ham United võtab vastu Watfordi.