Madridi Real on pärast kaht aastat taas Hispaania meister, madalseisus Barcelona kaotas ühemehelises enamuses olles

Hispaania kõrgliiga 37. vooru neljapäeval toimunud mängudega selgus tänavune meistermeeskond, kelleks on pärast 2017. aastat taas Madridi Real. Piinliku kaotuse saanud Barcelona jäi teiseks ning ülejäänud kaks Meistrite liiga kohta tulevaks hooajaks teenisid välja Madridi Atletico ja Sevilla.

Real pidi koduplatsil Villarrealist jagu saama, et La Liga tiitel oleks üks voor enne hooaja lõppu käes, kuid vastase näol oli tegemist meeskonnaga, mis pärast koroonaviirusest tingitud pausi on näidanud üht muljetavaldavamat mängupilti. 29. minutil asus Real kohtumist siiski juhtima, kui Luka Modrici sööt jõudis Karim Benzemani ja prantslane lõi palli võrku.

77. minutil sündis vägagi vastuoluline otsus, mil trahvikastis kukkus Reali kapten Sergio Ramos maha, kuid vastase puude oli minimaalne või seda polnudki. Tegemist oli küllaltki keerulise olukorraga ka kohtuniku jaoks, kuigi videokordus pigem näitab, et Ramos jooksis ise vastu vastast ja viskus seejärel murule. Benzema realiseeris penalti ära, aga Vicente Iborra 83. minuti väravast suutis Villarreal siiski kaotusseisu vähendada. Üleminutitel oli Marco Asensiol võimalus kohtumine ära otsustada, kuid VAR fikseeris eelnevalt käega mängu. 2:1 seis jäi siiski püsima ja Real sai oma tahtmise.

Lähim rivaal Barcelona, kes enne koroonaviiruse puhangut hoidis Reali ees veel edumaad, lagunes hooaja lõppfaasis aga täielikult. Lisaks mitmete viikide kõrvale saadi nüüd ootamatu kaotus kirja tabeli keskmikult Osasunalt. Arnaiz Diaz Jose Manuel viis Osasuna 15. minutil ette, aga Lionel Messi viigistas karistuslöögist 62. minutil seisu. Veerandtunni möödudes jäid vastased veel ka vähemusse, kuid see ei seganud üleminutitel Barcelonat šokeerida. Osasuna sai kiirrünnaku üles võetud, Enrique Barja tsenderdus jõudis edukalt Roberto Torreseni ja 2:1 võit oli olemas.