United röövis Tottenhamilt võidu ja jätkas suurepärast seeriat

Manchester United. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti reedel ära kaks mängu. Southampton võttis võõrsil kindla võidu ning suures matšis pidi Jose Mourinho jälgima, kuidas tema endine koduklubi Manchester Unitedi tuli Tottenham Hotspuri vastu kaotusseisust välja ja sai punkti kätte.

Tottenham läks 27. minutil Steven Bergwijni väravast juhtima, ent oma osa oli sellel ka Unitedi puurilukul David de Gea’l, kes küllaltki püütava palli lubas endast võrku minna. Võõrustajad olid 80. minutini viigipunktis kinni, misjärel sai United ikkagi oma tahtmise. Eric Dier kukutas karistusalas murule Paul Pogba ning mõned hetked hiljem realiseeris Bruno Fernandes penalti. Tottenham teenis mõned minutid hiljem veelgi ühe penalti, kuid siinkohal tuli videokohtunik appi ja Fernandes oli Dieriga kahevõitluses ise end pikali visanud. Viiendal üleminutil virutas terava löögi Unitedi poolelt peale Mason Greenwood, mis läks aga mööda ja kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Ole Gunnar Solskjaeri juhendatav United on erinevate sarjade peale olnud 13 viimases mängus kaotuseta, Tottenham pole see-eest just seitset viimast mängu võitnud.

Päeva esimeses mängus ei jätnud Southampton liiga punasele laternale Norwich Cityle mingit sõnaõigust. Kuigi avapoolajal jäid väravad löömata, siis 49. minutil avas Southampton skoori Danny Ingsi abiga. Viie minuti möödudes tegi Stuart Armstrong seisuks 2:0 ja Nathan Redmond vormistas lõppskooriks 3:0.

Liigatabelis on United 30 mänguvooruga kogunud 46 punkti, mis annab neile viienda koha. Tottenham on 42 punktiga kaheksas, Southampton paikneb 37 punktiga 13. positsioonil ja 21 silma teeninud Norwich on viimasel ehk 20. kohal.

Laupäeval jätkub Premier League nelja mänguga. Vastamisi on Watford – Leicester City, Brighton & Hove Albion – Londoni Arsenal, West Ham United – Wolverhampton Wanderers ja Bournemouth – Crystal Palace.