fbpx
Close

Arteta Luizi olukorrast: sümpaatne mängija, aga peame temaga aus olema

Avatar

December 29, 2019, London, United Kingdom: Arsenal's Mikel Arteta during the Premier League match at the Emirates Stadium, London. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: David Klein/Sportimage(Credit Image: © David Klein/CSM via ZUMA Wire)

Londoni Arsenal pidi kolmapäeval Inglismaa kõrgliigas tunnistama Manchester City selget 3:0 paremust. Kaks väravat tuleb kanda Arsenali oma mehe David Luizi arvele, kes lõpetas kohtumise ühtlasi punase kaardiga.

Kuna 33-aastane Luiz peab järgmised kaks Premier League’i matši vahele jätma, siis on ebaselge, kas City vastu jooksiski ta viimast korda Arsenali eest platsile. Brasiillasest keskkaitsja leping lõppeb 30. juunil ning hetkel ei paista mingeid märke, et temaga plaanitakse koostööd jätkata. Vastakaid signaale andis peatreener Mikel Arteta, kes justkui kinnitas, et sooviks Luizi meeskonnas edasi näha, kuid suurt rolli mängib koroonaviirusest tingitud finantsiline olukord.

“Ma ei oska öelda, mis saab tema lepingust. Tean, mis juhtus täna (kolmapäeval – toim.) ja tean, kuidas David sellele reageeris. Tunnen teda hästi, mitte ainult mängijana, vaid samuti ka inimesena. Ta suudab selliste olukordadega toime tulla ja selles on ka põhjus, miks ma teda algkoosseisu ei valinud. Mängima ta pidi, sest Pablo Mari sai vigastada. Ta püüab alati endast parima anda, arvestades tema hetkelist vormi. Ta püüdis jälle, aga see ei toiminud tema ega meeskonna jaoks,” ütles Arteta Arsenali kodulehe vahendusel.

“Me ei saa mööda vaadata majanduslikust olukorrast. Koroonaviirus on igat klubi valusalt tabanud ja majandust üldisemalt ning sellel saab oma mõju olema. Klubi püüab hetkel olukorda hinnata ja püüab selgust tuua mitmetele küsitavustele, mis meid on ees ootamas. Peame tegema suuri otsuseid ja ajaliselt on neid raske oma vajadustega sobitada. Püüame endast parima anda ja klubi teeb sama. Mõnikord on see keeruline, sest see paneb mängija või meie sportlikud vajadused keerulisse olukorda.”

“Peame aga kohanema. See on, nagu on. Seepärast tahtsin eile ka Davidit kaitsta ja ei pannud teda algkoosseisu. Aga see on naljakas mäng ja peale 20 minutit sa vajad teda, mängijat, kelle puhul on viimaste nädalate jooksul olnud palju ebaselgust. David on väga avatud iseloomuga. Ta on liider ja ma olin kindel, et pärast mängu Cityga räägib ta kõigi ees. Te kuuliste, mida ta ütles. Ta oli ka meiega väga otsekohene. Seda ma tema puhul väärtustangi ja see mulle meeldib. Peame temaga aus olema. Isiklikus plaanis kavatsen teda kaitsta maksimaalselt, sest ma usun temasse. Ta on mulle näidanud paljusid asju siin oldud aja jooksul ja tema senine karjäär räägib enda eest,” lisas Arteta.

Luizi agent Kia Joorabchian rääkis pärast mängu talkSPORT-i vahendusel antud intervjuus: “Kogu klubi struktuuris on mitmeid probleeme, mis vajavad lahendust. Ärge unustage, et oleme nõustunud palgakärpega olukorrale kaasa aitamiseks, mitte ainult mängijad ja taustajõud. Arvan, et see oli uskumatu žest ühtsusest ja pühendumus igaühelt, kes töötavad jalgpalliklubis ja kelle üle olen väga uhke. Seega tagajärgi on, kuid inimesed, kes klubi veavad, on väga vastutustundlikud ja ei taha seada klubi raskesse olukorda. Peame esmalt analüüsima, kuidas meie rahalised pooled hakkavad välja nägema. Teame, et peame arenema ja kuidas seda teha. Vaatame seejärel edasi, mida saame teha, et klubi oleks väärilises positsioonis.”

scroll to top