fbpx
Close

Arteta: Özil tuleb väljakule siis, kui arvan, et ta suudab endast parima anda

Avatar

Mesut Özil. Foto: Reuters/Scanpix

Londoni Arsenali peatreener Mikel Arteta selgitas, miks ta viimasest mängust Manchester City vastu jättis koosseisust välja sakslasest keskväljamehe Mesut Özili. Põhjusena tõi hispaanlane esile eelkõige Özili puudulikku vormi.

Arsenal pidas kolmapäeval oma esimese mängu pärast koroonaviirusest tingitud pausi, kui võõrsil oldi vastamisi Cityga. Sealt tuli aga kindel 0:3 kaotus. 31-aastane Özil polnud isegi koosseisus, mida Arteta esimese hooga nimetas “taktikaliseks põhjuseks”.

“Olen esimesest päevast alates olnud Mesutiga suhtlemisel väga avatud. Enda liitumisest alates mõtlesin, et ta on terve ning tahab enda tõestada vastaval tasemel. Sel hetkel, kui näen, et ta on valmis seda uuesti tegema, siis kohtlen teda nagu igat teist. Arvan, et olen tema suhtes rohkemgi kui aus olnud. Arvan, et ta on mitmetes mängudes suutnud sellise esituse pakkuda, nagu olen tahtnud. Sellega on kõik öeldud,” sõnas Arteta.

“Temaga on juhtunud väga palju viimaste nädalatega ja pean austama iga mängija kohta käivat aega. Mõnikord vajavad nad veidi aega juurde. Viimased kaks kuud on olnud raske valmistuda, et mängijad oleksid valmis ning jälle olen ma esimene, kes tahab, et Mesut oleks parimas vormis. Panen ta väljakule, kui arvan, et ta suudab endast parima anda. Vestlus Mesutiga jääb minu ja tema vahele. Saan teile öelda vaid seda, et tegemist oli täiesti tavapärase, ausa ja selge vestlusega. Ta oli minuga rääkides rahulik ja mingeid probleeme polnud.”

“Ütlesin ka juba varem, et pärast viirusest tingitud perioodi alustasime kohalt, mille suhtes on meil mitmeid meeskondi meist eespool. Peame võtma mäng mängu haaval. Peame õppima sellest, mis City vastu juhtus. Peame analüüsima seda selliselt, nagu see juhtus, ja olema oma analüüsimistes ausad. Te näete väikest erinevust, protsessis, mis puudutab meeskonda. Kulub veidi aega, et sihile jõuda. Usun, et esimesed 30 või 35 minutit olime City vastu päris head. Olime ohtlikud ja tegime nende elu raskeks, aga kui sellisel tasemel annad midagi sellisele vastasele kätte, siis vigu ei tehta. Siit edasi liigume mäng mängu haaval. Ambitsioon on sama: võita järgmine mäng. Nende kahe mängu vahel muutuvad paljud asjad. Saab näha, mis juhtuma hakkab.”

scroll to top