Ei midagi uut Inglismaal: Arsenal kaotas, viienda üleminuti väravast

Arsenali mängijad kohtunikuga vaidlemas. Foto: Imago Images/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga laupäeval toimunud esimestes mängudes oli nn. suurtest võistlustules Londoni Arsenal. Kuigi Kahurid suutsid eduseisu haarata, siis punktilisa ometi juurde ei tulnud.

Arsenalil oli kolmapäevast all karm 0:3 kaotus Manchester Citylt, kus teatavasti kahes väravas oli osaline David Luiz ja kes ise punase kaardi teeninuna nüüd Brighton & Hove Albioni vastu koosseisu kuuluda ei saanud. Poolaeg lõppes väravateta, aga 68. minutil sai klubi rekordost Nicolas Pepe hakkama fantastilise sooritusega, kui karistusala nurgast keerutas ääreründaja palli kaunilt ristnurka.

Kõigest seitse minutit hiljem hakkas Arsenali enda värava all juhtuma ning segaduse tulemusena oli Lewis Dunk palli postide vahele suunanud. Tundus, et kohtumine liigub viigisadamasse, aga Brighton polnud veel lõppsõna öelnud. Viies üleminut käis, Aaron Connolly ideaalne ühe puutega sööt jõudis Neal Maupay’le trahvikastis jala peale ning prantslasest ründaja jättis Arsenali mehed taas küsitavalt üksteise otsa vaatama.

Mõnevõrra üllatustulemus sündis ka päeva avakohtumises Watfordi ja Leicester City vahel, kus seisuks jäi 1:1. Liigatabeli kolmas Leicester lõi kohtumise esimese värava alles normaalaja lõpus Benjamin Chilwelli abiga, aga üleajal, kolm minutit hiljem vastas võõrustajate poolelt Craig Dawson.

Laupäeval on veel kaks matši toimumas, milles vastamisi West Ham United ja Wolverhampton Wanderers ning Bournemouth ja Crystal Palace.

Pärast 30. vooru on Arsenal paiknemas 40 punktiga üheksandal kohal, Brighton on 32 punktiga 15. positsioonil. 54 silma kogunud Leicester jätkab endiselt kolmandana ja Watford on 17. kohal, kui West Ham ei suuda punktilisa Wolverhamptoni vastu saada.