United pani vaatamata närvilistele lõpuminutitele Manchesteri derbis Guardiola ja City masinavärgi paika

Manchester United. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 16. voorule pandi laupäeval punkt vägeva Manchesteri derbiga, millest väljus võidukalt United. Kolm punkti said kirja veel Liverpool ja ka Tottenham Hotspur.

Külalismeeskond United läks kohtumist 23. minutil juhtima, kui Bernardo Silva oli põhjustanud penalti, mille realiseeris mõni hetk hiljem Marcus Rashford. Kõigest kuue minuti möödudes sai City tõelise šoki osaliseks, sest Anthony Martiali tabamusest jäädi 0:2 kaotusseisu ning avapoolajaga võinuks United isegi kolmanda lüüa, kuid Rashfordi löök lendas latti. Võõrustajad otsisid pikalt väravat ja 85. minutil oma tahtmine ka saadi, mil Nicolas Otamendi lõi palli peaga võrku. City surve jätkus, aga United pidas vastu ning sai eriti magusa ja ootamatus kohas võidu.

Eelmises voorus just Unitedile kaotanud Tottenham Hotspur sai nüüd suure 5:0 võidu Burnley üle, Harry Kane tegi kahel korral skoori. Tabeliliider Liverpool alistas 3:0 Bournemouthi, värava lõi nii Alex Oxlade-Chamberlain, Naby Keita kui ka Mohamed Salah.

Liverpool on liiga liidrina kogunud 46 punkti, Manchester Cityl on kolmanda meeskonnana kirjas 32 punkti ja viiendaks kerkinud Manchester Unitedil 24 punkti. Tottenham hoiab 23 punktiga kuuendat kohta.