Peatreeneri vallandanud Everton šokeeris tabeli neljandat

Richarlison. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 16. vooru laupäeval toimunud esimeses mängus teenis Evertoni meeskond üllatusvõidu, kui koduplatsil seljatati Londoni Chelsea.

Brasiillasest ründaja Richarlsion viis võõrustajad juba viiendal minutil juhtima ja Dominic Calvert-Lewin kasvatas teise poolaja alguses eduseisu kaheväravaliseks. Mateo Kovacic suutis siiski Chelsea mängu tagasi tuua, kui vähendas 52. minutil kauglöögist kaotusseisu minimaalseks, aga 84. minutil oli taas endine Inglismaa noortekoondislasest ründaja Calvert-Lewin täpne ja Everton sai magusa 3:1 võidu.

Everton oli seejuures alles neljapäeval portugallasest peatreeneri Marco Silva vallandanud ja nüüd juhendas vägesid peatreeneri kohusetäitja, šotlane Duncan Ferguson. Hooaja viienda võidu saanud Everton asub 14. kohal 17 punktiga. Chelsea hoiab 29 punktiga neljandat kohta ja seda positsiooni nad vooru lõppedes ka ei loovuta, sest lähim jälitaja Wolverhampton Wanderers on 23 punkti peal.