United ei jätnud belglastele kordusmatšis mingit võimalust, Arsenali jaoks Euroopa liiga hooaeg läbi

Fred. Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa liiga neljapäeval toimunud 1/32-finaalmängudes pääsesid kõik kolm Inglismaa klubi järgmisesse ringi edasi. Manchester United teenis suure võidu, Wolverhampton Wanderers kaotas, kuid avamängu turvaline tulemus aitas nad edasi. Londoni Arsenali jaoks lõppes eurohooaeg lisaajal eriti valusal moel.

United oli esimeses kohtumises teinud Club Brüggega võõrsil 1:1 viigi, kuid nüüd pandi jõuvahekorrad kindlalt paika. 23. minutil jäid külalised kaitsemängija Simon Deli punase kaardi tõttu vähemusse, kes otsustas kummalisel kombel Daniel Jamesi pealelöögi karistusalas käega tõrjuda, ja 27. minutil viis Bruno Fernandes Unitedi penaltist juhtima. Talvine uus täiendus Odion Ighalo sahistas järgmisena võrku ning vigastuspausilt naasnud Scott McTominay suurendas poolajaks eduseisu 3:0 peale. Lõppskoori 5:0 vormistas Fred, kelle nimele jäi kaks tabamust.

Wolverhampton Wanderers oli avamängus 4:0 Espanyolist jagu saanud, kuid Hispaania kõrgliiga mullune viies meeskond läks sel korral ise 16. minutil Jonathan Calleri väravast juhtima. Kuus minutit hiljem lootused siia paari veel põnevus tagasi tuua sisuliselt kustusid, kui Adama Traore viigistas seisu ja nii oli Espanyolil viis väravat vaja lüüa. Lohutuseks suudeti siiski Calleri üleaja tabamusest 3:2 võit võtta.

Arsenal oli esimeses mängus alistanud võõrsil Piraeuse Olympiakose 1:0, aga Pape Abou Cisse 53. minuti väravast läks Kreeka tippklubi nüüd ise ette. Arsenal ei suutnud normaalajal vastata ja nii tuli käiku lisaaeg. Alles 113. minutil oma tahtmine saadi, kui pooleldi käärlöögiga suunas Pierre-Emerick Aubameyang mänguvahendi postide vahel ja sellega oli 2:1 üldskoor tõsiasi. 16 parima hulka sammus aga Olympiakos, kui minut enne lisaaja lõppu leiti täpse tsenderdusega üles Maroko koondise ründaja Youseff El-Arabi ning võõrsil löödud väravaid oli kreeklastel sellega rohkem. Aubameyang oleks võinud omakorda kangelaseks kerkida, aga 123. minutil tegi gabonlane värava eest uskumatult piinliku möödalöögi, mis jäi matši viimaseks võimaluseks.