fbpx
Close

Unistuste ülemineku Liverpooli saanud, kuid sealt tüliga lahkunud keskkaitsja: ütlesin Barcelona, Bayerni ja Arsenali pakkumistele ära

Avatar

Liverpool's English midfielder Jordan Henderson (C) holds the European Champion Clubs' Cup trophy during an open-top bus parade around Liverpool, north-west England on June 2, 2019, after winning the UEFA Champions League final football match between Liverpool and Tottenham. - Liverpool's celebrations stretched long into the night after they became six-time European champions with goals from Mohamed Salah and Divock Origi to beat Tottenham -- and the party was set to move to England on Sunday where tens of thousands of fans awaited the team's return. The 2-0 win in the sweltering Metropolitano Stadium delivered a first trophy in seven years for Liverpool, and -- finally -- a first win in seven finals for coach Jurgen Klopp. (Photo by Oli SCARFF / AFP)

Kolm ja pool hooaega Liverpooli esindanud prantslasest keskkaitsja Mamadou Sakho ütles Stadium Mag vahendusel antud intervjuus, et tal on olnud pakkumisi veel kolmest tippklubist: Barcelonast, Londoni Arsenalist ja Müncheni Bayernist.

Sakho saabus Inglismaale 2013. aastal, olles viimased kuus hooaega Prantsusmaa gigandi Paris Saint-Germaini ridades pallinud ja ka sealsesse noortesüsteemi kuulunud. Üleminekusummaks kujunes umbes 20 miljonit eurot ja seal kerkis ta selgeks põhimeheks, tehes kolme hooajaga kaasa 80 kohtumises. 2016/17 hooaja eel, enne Ameerika Ühendriikidesse meeskonnaga tuurile minekut, hakkasid asjad aga allamäge veerema. Sakho hilines väljalennule ja sama juhtus ka mitmete teiste meeskonna koosviibimiste puhul. Peatreeneril Jürgen Kloppil sai mõõt täis ning Sakho kupatati esindusvõistkonnast välja.

Pool hooaega oli ta veel Liverpooli mängumees, kuid talvise üleminekuakna sees liikus ta Crystal Palace’isse laenule. Inglismaa keskmik ostis ta lõpuks 28 miljoni euroga välja ja on Londoni klubi tänaseni esindanud. Samas, kui poleks olnud Liverpooli minekut, võinuks Sakho hetkel olla hoopis mõnes teises suurklubis.

“Kui Paris Saint-Germainist lahkusin, siis oli mul pakkumised Barcelonast, Müncheni Bayernist, Arsenalist ja Liverpoolist. Valisin Liverpooli, sest minu unistustes olid nad üks parimaid meeskondi suurepärase ajalooga. Mul oli võimalus Anfieldil neli hooaega veeta fantastilise publiku ees. Juhtkonnaga oli mul väga hea läbisaamine ja mängisin vägevate talentide kõrval, nagu Luis Suarez, Philippe Coutinho, Daniel Sturridge või Steven Gerrard. Elasin läbi erakordseid hetki nende mängijatega,” rääkis Sakho.

“Praegu on eesmärk väga tugevana tagasi tulla. Töötan kõvasti, et olla parimas vormis. Tahan Crystal Palace’iga mängida ning samal ajal peaks meeles mõlkuma ka mõte Prantsusmaa koondisest. Olen ainult 30-aastane. Nagu ma ütlen: kui sünnid ambitsioonikana, siis ka sured ambitsioonikana. Prantsusmaal on palju talendikaid mängijaid. Meil on vedanud, et siin on nii erakordne valik mängijatest. Esmalt annan endast parima Crystal Palace’i eest, fännide nimel. Seejärel kui hästi mängid, siis tuleb sellega kaasa ka rahvusmeeskond. Olen siin väga õnnelik. Mu lapsed on hästi kohanenud, mu kaks tütart on rohkem inglased kui prantslased. Nad on õppinud inglise keelt lugema. Tunnen end Inglismaal koduselt. Sa ei saa oma karjääris kunagi midagi ette ennustada, aga tänasel päeval olen õnnelik ja end Crystal Palace’is hästi sisse seadnud, kus mul on pooleteise aasta pikkune leping alles. Praegu olen siin, aga kunagi ei tea, mida toob homne päev. Hetkel ma ei pinguta selle nimel, et olla mõnes teises klubis.”

scroll to top