fbpx
Close

Aubameyang Barcelonasse? Rivaldo: mängija peab ka klubi süsteemi sobima, Griezmann tuleb alles jätta

Avatar

Pierre-Emerick Aubameyang. Foto: EPA/Scanpix

Oma karjääri parimad aastad Barcelonas veetnud ning viie hooajaga 157 mängus 86 väravat löönud endine brasiillasest ründemees Rivaldo usub, et klubil ei tuleks hakata suvise üleminekuakna sees jahtima Pierre-Emerick Aubameyangi, vaid keskenduma sellele, et Antoine Griezmann jääks paigale ja saaks rohkem oma mängu näidata.

Erinevad väljaanded kirjutavad, et argentiinlasest ründetalent Lautato Martinez on Barcelona huviorbiidis ja valmis ollakse tegema tõsiseid pingutusi, et Milano Interist ta ära tuua. Nii on hakatud spekuleerima, et Martinezile teeb võistkonnas ruumi alles mullu suvel Madridi Atleticost üle tulnud Prantsusmaa koondise ründaja Antoine Griezmann. 47-aastane Rivaldo usub, et Barcelona peaks alustuseks selgusele jõudma, millist tüüpi mängumehi vajatakse, et mitte lihtsalt tuua parimad pallivõlurid kokku.

“Kuulujutud liiguvad, et Antoine Griezmann vahetatakse Milano Interisse Lautaro Martineze vastu või isegi on võimalik tehing, milles Griezmann läheks Paris Saint-Germaini ja Neymar võtaks ette vastupidise tee. Ma aga usun, et Barcelona juhtkond annab Griezmannile rohkem aega, et klubis end rohkem näidata. Itaalias oleks tal keerulisem hakkama saada ja ma arvan, et tema tulevik on La Ligas, kus ta on hästi kohanenud ja regulaarselt valmis oma parimat mängu näitama. Barcelona peab lihtsalt veidi kannatlikum olema seni, kuni ta saab enesekindlust juurde ja hakkab rohkem iseloomu näitama,” rääkis Rivaldo Betfairi vahendusel.

“Barcelona otsib alati parimaid mängijaid, keda on võimalik mängijateturul saada ja ilmselgelt on Aubameyang suurepärane mängija, kes annaks klubile palju juurde. Mis puudutab aga kõike muud, kui mõne mängija palkamine, siis peab Barcelona õppima, kas mõni kindel mängija sobib nende praegusesse süsteemi või lõpeb üleminek nii, et uuel mängijal tuleb tegutseda senisest teistsuguses rollis, millega teeb liiga nii oma esitustele ja ilmselt ka meeskonnale. Seega on tähtis neid tegureid ettevaatlikult analüüsida enne, kui teha pakkumine, et palgata mängija, sest see pole ainuüksi klubi presidendi ja juhtkonna maitsest tingitud otsus. Sa pead mõistma, kas peatreener kiidab selle otsuse heaks ja kas tema süsteemis on sellele mängijale ruumi. Uue meeskonna süsteemi sobituda on väga oluline, mistõttu peab Barcelona sellest alati teadlik olema ja küsima: “Kas see mängija sobitub [Barcelona peatreeneri] Quique Setien’i süsteemi?””

scroll to top