fbpx
Close

Sane agent kinnitas Bayerniga läbirääkimisi, aga huvilisi on veelgi

Avatar

Sergio Agüero ja Leroy Sane. Foto: AP/Scanpix

Kui viie päeva eest avaldasime artikli, milles Müncheni Bayerni endise presidendi Karl-Heinz Rummenigge vend Michael sõnas, et Manchester City ääreründaja võib suvel klubi vahetada vaid 30 miljoni euro eest, siis nüüd paistab, et nii ongi minemas. Nimelt kinnitas Sane agent, et Bayern on taas huvi üles näitamas ja ka läbirääkimised on alanud.

Sane üleminekust Bayernisse on räägitud juba veidi üle aasta aja. Klubivahetus võinuks teoks saada varem, aga 24-aastasel mängumehel tuli pidada pikk vigastuspaus põlve eesmise ristatisideme rebendi tõttu ning käia ära operatsioonilaual. Viimati viibis ta platsil möödunud aasta augustis Inglismaa superkarika ehk Community Shieldi mängus Liverpooli vastu. Märtsis oli Sane naasmas, olles mõnda aega ka City duubelrivistusega treeninud, kuid koroonaviirusega seoses pandi edasine hooaeg teadmata ajaks pausile.

City eest ei pruugigi Sane nii enam mänguminuteid rohkem kirja saada ja ühtlasi on tema leping aasta pärast läbi. See aga tähendab, et klubil on kasulik ta praegu rahaks teha ja kõigi eelduste kohaselt on Bayern suurim favoriit tema allkirja noolimisel. Eelmisel aastal spekuleeriti 100 miljoni euro suuruse üleminekusummaga, kuid Michael Rummenigge arvas hiljuti, et seoses keerulise majandusliku olukorraga ja lisaks võttes arvesse teisi Sane’d mõjutavaid faktoreid võib diili väärtus olla kõigest 30 miljonit eurot.

“Koos Sane’ga vestleme Manchester Cityga sellest, mis võiks järgmine samm olla. Müncheni Bayerni huvi pole saladus, aga teised absoluutsesse tippu kuuluvad klubid on samuti Sane osas ühendust võtnud. Bayern on Saksamaal ainus klubi, mida Leroy näeb oma karjääris kui järgmist sammu. Ta näeb, et seal on olemas vastavad nõuded, et saavutada oma suur eesmärk: võita Meistrite liiga,” ütles ääreründaja agent Damir Smoljan väljaandele Bild.

Kui tänavune hooaeg ei peaks jätkuma ja Sane jääb Citysse, siis Meistrite liigat ta mängida ei saaks. Nimelt rikkus City Financial Fair Play reegleid ja on eurosarjadest kaheks järgnevaks hooajaks kõrvaldatud. Tõsi, lõplikult pole see veel selgunud, sest City on UEFA otsuse apelleerinud. Pep Guardiola võistkond on Meistrite liigas siiski veel praegu võistlustules ja kaheksandikfinaali avakohtumine võideti Madridi Reali vastu 2:1. Nii on Sane’l teoreetiline võimalus alles ka Meistrite liiga trofee Cityga ära võita, kuid see eeldaks selgeid paremuse märke koroonaviirusest tingitud olukorras.

scroll to top