fbpx
Close

Majanduskriisi mõjud jalgpallile: Sane võib suvel klubi vahetada kõigest 30 miljoni euro eest

Avatar

Leroy Sane. Foto: Imago/Scanpix

Müncheni Bayerni endise presidendi Karl-Heinz Rummenigge vend Michael iseloomustas jalgpalliturul toimuvat olukorda näitega Saksamaa koondise ääreründaja Leroy Sane osas, kelle loodab Bayern suvel kätte saada vaid 30 miljoni euroga.

Sane on olnud pealtvaataja juba möödunud aasta augustist, kui Inglismaa superkarika ehk Community Shieldi finaalmängus Liverpooliga vigastas sedavõrd hullusti põlve, et hiljem selgus, et tegemist oli eesmise ristatisideme rebendiga. Sane pidi seega operatsioonil käima, mis jättis ta pooleks aastaks platsilt eemale ja tänavusel hooajal polegi ta veel ühtegi mängu kirja saanud. Lepingust on tal alles vaid üks aasta ja kuna Bayerni huvi on suur, siis on vägagi tõenäoline, et suvel klubivahetus toimub.

Üleminekusumma on juba teine teema. Koroonaviirusest tingitud olukorra tõttu on majanduslik olukord spordimaailmas langustrendis, mis tähendab nii väiksemaid palkasid ja ka tavapärasest tagasihoidlikumaid üleminekuid. Viimati, kui Bayern ja City olid Sane osas kõnelustes, siis 100 miljoni euroga Bayern kaasa minna ei tahtnud. Nüüd võib Bayern vägagi soodsa diili saada. “Bayern oleks võinud ta 100-120 miljoni euro eest ära tuua enne rasket ristatisideme rebendit. aga praegu võib hinnaks kujuneda vaid 30 või 50 miljonit eurot,” kirjutas Michael Rummenigge Sports Buzzer kolumnis.

Enne koroonaviiruse pandeemiat oli Sane vaikselt vigastuspausilt naasmas ja sai City reservmeeskonnas ka mänguminuteid. Peatreener Pep Guardiola ütles ühes intervjuus samuti, et 11. märtsil toimuvaks mänguks võib Sane olla Londoni Arsenali vastu rivis, kuid lõpuks see kohtumise tühistati.

“Olin tagasitulekule lähedal ja selle nimel mitu kuud tööd teinud. Sellest hoolimata saan seda endiselt teha ja tean, et on palju hullemaid asju. Näiteks olla vastuvõtlik sellele viirusele. Saame nüüd vaid oodata, et olukord taas rahuneks. Peame kõik eksperte usaldama ja kannatlikud olema. Valmistan seega end igapäevaselt ette teadmata kuupäevaks,” ütles Sane hiljuti Saksamaa jalgpalliliidu kodulehel ilmunud intervjuus.

scroll to top