Üllatused jätkuvad: Prantsusmaa seitsmes kasutas Sterlingu ja Edersoni eksimused ära ning kukutas Manchester City konkurentsist!

Lyon's Dutch forward Memphis Depay (C) as Lyon's team celebrates scoring a goal during the French L1 football match between Stade Rennais (FC) and Olympique Lyonnais (OL) on August 11, 2017, at the Roazhon Park, in Rennes, northwestern France. / AFP PHOTO / JEAN-FRANCOIS MONIER

Meistrite liiga neljandas ja ühtlasi viimases poolfinaalmängus heitlesid laupäeval Manchester City ja Lyoni Olympique. Kuigi mullust Inglismaa meistrit, aga tänavu kõikidest kodustest sarjadest karikata jäänud Cityt peeti Meistrite liiga üheks favoriidiks, siis imelist hooaega Euroopas tegev Lyoni Olympique näitas Pep Guardiola hoolealustele koha kätte.

Lyon avas 24. minutil skoori, kui pikk pall jõudis Kameruni ründemehele Karl Toko Ekambile ning City poolkaitsja Rodri segamise tulemusena jäi mänguvahend parajalt Maxwel Cornet’ jala peale, kes karistusalast väljaspool olles vastaste väravavahi Edersoni edukalt üle mängis. City pidi pikalt ootama viigini jõudmist, aga 69. minutil see siiski juhtus, mil Raheem Sterlingu trahvikasti vasakult poolt antud sööt jõudis edukalt Kevin De Bruyne’ni ning belglane pani palli kindlalt postide vahele.

Vastu ootusi läks Lyon siiski kümne minuti möödudes uuesti juhtima. Houssem Aouari täpse läbisöödu jooksu peale korjas edukalt Moussa Dembele üles ning Edersoni puutest oli 2:1 tõsiasi. 86. minutil oli Sterlingule suurepärane ja sajaprotsendiline võimalus uhkes üksinduses lüüa värava eest 2:2 ära, aga inglane põrutas löögi üle lati. Lyon tõestas, et kui ise ära ei löö, lüüakse sulle: vaid minut hiljem võeti kontrarünnak üles, Aouari pealelöögi tõrjus Ederson endale ebaõnnestunult ette ja õigel hetkel oli Dembele jaol, mis tähendas, et Guardiolal pole poolfinaaliks oma endise koduklubi Müncheni Bayerni vastu enam mõtet valmistuda.

18. augustil on esimeses poolfinaalis vastamisi RB Leipzig ja Pariisi Saint-Germain. Päev hiljem kohtuvad seega Lyoni Olympique ja Müncheni Bayern.