fbpx
Close

Huvitav valik: Tottenhami põhimeheks olnud keskkaitsja jätkab karjääri Portugalis

Avatar

Jan Vertonghen ja Toby Alderweireld. Foto: AP/Scanpix

Tottenham Hotspuriga lepingut mitte pikendada otsustanud Belgia koondise 33-aastane keskkaitsja Jan Vertonghen liitus vabaagendina Portugali tippklubi Lissaboni Benficaga, sõlmides kolme aasta pikkuse lepingu.

Tottenhami puhul oli suur küsimärk õhus, kas üldse mõlemad põhikeskkaitsjaid jäävad klubisse, sest ka teine belglane, Toby Alderweireld, võttis mõtlemisaja. Tema otsustas siiski Inglismaale Jose Mourinho juhendatavasse meeskonda edasi jääda. Vertongheni nimele jäi Premier League’is üle 300 kohtumise, kuid ei võitnud seal ühtegi karikat. Sellest hoolimata mängis ta võtmerolli mullu Meistrite liigas, kui praeguseks vallandatud ja Barcelona huviorbiidis oleva peatreeneri Mauricio Pochettino juhtimisel pääseti finaali, kus küll tuli Liverpooli paremust tunnistada.

Lõppenud hooajal tegi endisel Amsterdami Ajaxi mängumehel muret reielihas ja vigastuste tõttu sai ta tavapärasest vähem kohtumisi esindusmeeskonnas kirja. Londoni klubist lahkub ta igatahes heade sõnade toel, kui näiteks Mourinhogi ütles, et Vertonghen kuulub parimate mängijate sekka, kellega on ta koostööd teinud ning soovis talle tulevikuks kõike parimat.

“Ta saab olema üks tähelepanuväärsemaid mehi, kes Portugali liigas mängima hakkab. Ta on täielik professionaal, vaikne liider ja hea näide töötavast grupist. Olen oma karjääri jooksul paljusid selliseid kohanud, aga kahtlemata kuulub Jan parimate sekka,” ütles Mourinho Portugali ajalehe Record vahendusel Belgia koondise eest 118 mängu pidanud Vertongheni kohta. “Mängijana teavad teda kõik ja Benfica peatreener koos oma taustajõududega analüüsis kindlasti kõike, mida ta võistkonnale juurde suudab pakkuda. Soovin, et ta oleks mu kodumaal väga õnnelik. Tottenhamis oleme kõik toetamas inimest, kes on meie suhtes väga kallis.”

scroll to top