fbpx
Close

Üheksa hooaega Bayernis pallinud paremkaitsja: klubi arvas, et viis miljonit eurot Varane’i eest on liiga palju

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Aastatel 2000-2009 Müncheni Bayernit esindanud endine Prantsusmaa koondise paremkaitsja Willy Sagnol meenutas, kuidas tema pikaaegne koduklubi polnud nõus välja käima viit miljonit eurot praeguse aja ühe parima keskkaitsja Raphael Varane’i eest.

2010/11 hooajal oli noor prantslane Varane end Lensi ridades juba korralikult pildile mänginud ja mitmed tippklubid uurisid tema kohta. Sagnol oli selleks hetkeks mängijakarjäärile joone alla tõmmanud, tegutsedes Bayernis mängijate skaudina ning lootis oma kaasmaalase Saksamaa tippklubisse tuua. Samal ajal noolis Varane’i allkirja ka Madridi Real ja toonase peatreeneri Jose Mourinho soovil mees Hispaaniass ära toodi ning sõlmiti kuue aasta pikkune leping. Bayernil oli suurepärane võimalus diil ise varem ära teha, aga Sagnol kinnitas, et võrdlemisi väike üleminekusumma sai ikkagi takistuseks.

“Kui Bayernis olin, siis ühel päeval sõber helistas ja ütles: “Sa pead kindlasti Lensi tulema, et näha ühte väikest huvitavat mängijat.” Juba pärast avapoolaega nägin, kui küps ta sel ajal oli. Ta mängis keskväljal kaitsva suunitlusega esimesel poolajal ja liigutati pärast pausi keskkaitsesse. Mul olid Lensis mõned kontaktid olemas ja 48 tunni jooksul sain nendelt teada hinna, millel oli juures võimalus korraldada sõprusmäng ja piletitulu läheks Lensile. Kokkuvõttes Varane’i hinnaks oleks kujunenud neli või viis miljonit eurot. Kui andsin tema toimiku Bayerni spordijuhile, siis öeldi mulle, et see on siiski suur summa 18-aastase eest välja käia,” rääkis 43-aastane Sagnol RMC Sporti vahendusel.

“Kaks kuud hiljem lahkus Varane Madridi Reali kümne miljoni euro eest. Tal pole mingeid kahetsusi, et Reali läks. Olen kindel, et ta on väga õnnelik, aga mängijate värbaja vaatenurgast ebaõnnestuda juhtkonna veenmises nendes asjades on frustreeriv, kui oled kindel, et sul on võtta keskkaitsja, kes oleks võinud Bayernisse kümneks või 12 aastaks jääda!”

Varane Reali minekut ilmselt kahetsema ei pea. Koos Sergio Ramosega keskkaitset juhtides on klubiga võidetud neli Meistrite liiga ja kolm Hispaania meistrivõistluste trofeed. Lisaks on 26-aastasel mängumehel auhinnakapis veel ka MM-tiitel Prantsusmaa koondisega aastast 2018. Praeguseks on Realis tema nimel 301 mängu, 14 väravat ja kokku on ta erinevate sarjade peale 17 karikat võitnud.

scroll to top