Tottenhami kurb nädal jätkus; Manchester City eksis penaltil, aga hiline värav tõi lähikonkurendi üle võidu

Gabriel Jesus. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 27. vooru laupäevastes mängudes olid sealsetest suurklubidest võidukad Londoni Chelsea ja Manchester City. Kolm punkti teenisid tabelisse juurde veel ka Burnley, Crystal Palace ja Southampton.

Päeva esimeses matšis, Londoni derbis, läks Chelsea 15. minutil Tottenham Hotspuri vastu juhtima, kui pärast Hugo Llorisi tõrjet ja Ross Barkley posti tehtud lööki oli kolmandal katsel Oliver Giroud täpne. 48. minutil andis Barkley trahvikasti lähistel täpse söödu äärekaitsjale Marcos Alonsole ja madal täpne kauglöök maandus võrgus. Normaalaja lõpus õnnestus Tottenhamil veel põnevus tagasi tuua Antonio Rüdigeri omaväravast, aga alles kolmapäeval Meistrite liigas RB Leipzigile 0:1 alla jäänud Tottenham pidi ka nüüd kaotusega leppima.

Valitsev meister Manchester City kohtus võõral väljakul Leicester Cityga ja seal jäid poolajaks väravad löömata. 62. minutil oli Sergio Agüerol võimalus viia City penaltist juhtima, aga argentiinlasest ründemehe löögi Kasper Schmeichel tõrjus. 80. minutil õnnestus külalistel oma tahtmine ikkagi saada, kui Ryad Mahrez leidis leidis läbi Leicester kaitsjate täpse sööduga Gabriel Jesus üles ja brasiillase ette nurka tehtud täpsele löögile Leicester enam vastata ei suutnud.

City on 57 punktiga liigatabelis teisel ja Leicester 50 punktiga kolmandal kohal. Chelseal on kirjas 44 silma ning Tottenhamil ja Sheffield Unitedil võrdselt 40. Viimased kaks võivad koha võrra langeda, kui Manchester United suudab pühapäeval Watfordi võita.