fbpx
Close

Solskjaer: Bruno Fernandesist võib saada Unitedis järgmine Scholes, Maguire on kapteni musternäidis

Avatar

Ole Gunnar Solskjaer (vasakul) ja Jürgen Klopp. Foto: REUTERS/Scanpix

Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer kiitis enne pühapäevast liigamängu Watfordiga talvise üleminekuakna sees 80 miljoni euro eest meeskonnaga liitunud portugallasest keskväljameest Bruno Fernandesit, tuues võrdluse legendaarse Paul Scholesiga. Puutumata ei jäänud ka võistkonna kapten Harry Maguire.

“Ta meenutab mulle mängijana Scholesi, kuid kindlasti on ta väljaku kõrval teistsugune isiksus. Näiteks Club Brügge’i vastu, kui ta pingil oli, siis kõndis ta ringi, rääkis mängijatega, aitas neid ja andis neile hinnanguid. Nende kümne minuti jooksul, mil ta mängis, te nägite, et meie meeskonnas toimus muutus. Ta on juht, liider ja võitja. Ta tahab võita. Tema jaoks pole 99% endast andmine piisav ja ta on mulle muljet avaldanud. Midagi sellist näed, kui teda vaatad, aga ei tea sellest midagi, kuni ta pole su võistkonnas. Ta on siiani olnud maailmaklassi tasemel,” rääkis Solskjaer.

Samuti kiitis norralasest loots inglasest keskkaitsjat Harry Maguire’it. “Ma ei eeldanud, et temast saab nii kiirelt kapten, aga ta on treeneritega olnud riietusruumis, ta on häälekas ja tal on kogemust. Tal on olemas kõik, mida kaptenil vaja läheb. Tema jaoks on loomulik see roll enda kanda võtta, tema esitused on kaasa aidanud. See oli üks omadustest, mida vaatasime, kui ta palkasime. Manchester United on kui mitte kõige suurem, siis üks kolmest suurimast klubist maailmas ja Harry on seal nüüd liidrirollis.”

“Sa pead olema paksu nahaga. Sa ei saa olla tusane või tunda endale kaasa. Pead olema aktiivne ja asju ennetama. Tema peab mehi juhtima – meil on koosseisus mõned mehed ja samuti poisid – ja tema peab olema esikohal näitena kõigi jaoks. Sa pead olema võimeline mängust parima välja võtma, mängima aega ja veelkord aega. Ta pole kunagi palunud puhkust. Ta mängib nii koondise kui ka meie eest, keset nädalat ja nädala lõpus ning tal on sellist tüüpi isikuomadused, mis nõuavad väljakul olemist. See näitab liidrit. Ta organiseerib paintballi üritusi, meeskonnasiseseid trahvisüsteeme, ta on kõik enda peale võtnud,” lõpetas Soslkjaer.

scroll to top