Aubameyang päästis Arsenali, Unitedile ja Wolverhamptonile piisas kolmest väravast

Pierre-Emerick Aubameyang. Foto: EPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 27. voorus toimus pühapäeval kolm mängu. Veenva võidu said kätte Manchester United ja Wolverhampton Wanderers, Londoni Arsenalil oli Evertoniga aga tükk tegemist.

Everton avas võõral väljakul Arsenali vastu skoori juba esimesel minutil, kui karistuslöögist trahvikasti toimetatud palli David Luiz puhtaks lüüa ei suutnud ja õigel hetkel oli jaol Dominic Calvert-Lewin. Edward Nketiah aitas 27. minutil aga seisu viigistada ja Pierre-Emerick Aubameyang viis võõrustajad peagi ka juhtima. Õnnega pooleks suutis Everton poolajaks Richarlisoni tabamusest skooriks 2:2 teha, aga lõppsõna jäi Arsenalile. Kohtumise saatus otsustati teise poolaja avaminutil ära, mil Nicolas Pepe tsenderdusest tulnud palli suunas Aubameyang võrku ning Everton enam vastata ei suutnud.

Manchester United alustas kodus Watfordi vastu rabedalt ning mitmel korral võinuksid vastased ka juhtima pääseda, kui Unitedit hoiti surve all ja Nemanja Matici ning Harry Maguire’i lohaka koostöö tulemusena oli Troy Deeneyl hea võimalus omad ette viia. Hoopis United sai 42. minutil oma tahtmise, mil Bruno Fernandesi vastu tegi Watfordi väravavaht Ben Foster penaltiväärilise vea ning Portugali koondislane realiseeris ise selle ka ära. 58. minutil suurendas Anthony Martial eduseisu kahele ja Mason Greenwood vormistas lõppskooriks 3:0.

Wolverhampton Wanderers võttis samuti 3:0 võidu. Liigatabeli punase laterna Norwich City vastu mindi 19. minutil Diogo Jota tabamusest juhtima ja 30. minutil tegi portugallasest ründemees seisuks 2:0. Raul Jimenez lisas teise poolaja alguses samuti ühe värava.

United tõusis 51 punktiga tabelis viiendale kohale. Wolverhampton on 39 punktiga kaheksas ja Arsenal 37 punktiga üheksas. Everton (36 punkti) on 11. kohal, Watford (24) eelviimane ja Norwich (18) viimane.