fbpx
Close

Tottenhami endine peatreener: Kane sobiks Manchester Citysse kui valatult

Avatar

Harry Kane. Foto: Reuters/Scanpix

Tottenham Hotspuri ja Inglismaa koondise esiründaja Harry Kane’i üleminekujutud on aina enam hoogu juurde saamas ning ka klubi varasem peatreener Harry Redknapp viitas Sky Sportsi vahendusel nüüd sellele. Kui hiljuti arvas Rio Ferdinand, et Kane võiks siirduda Manchester Unitedisse, siis Redknapp pooldaks Manchester City varianti.

Mullu Meistrite liiga finaali jõudnud Tottenhami tänavune hooaeg on kulgenud alla ootuste halvasti. Inglismaa meistritiitli konkurentsist jäädi juba üpris varakult kõrvale ning ka Mauricio Pochettino vallandamine ja Jose Mourinho palkamine võistkonna etteotsa ei toonud suuri muudatusi. Eurohooaeg lõppes RB Leipzigile allajäämisega ja kui koroonaviirusest tingitud olukord peaks ühel hetkel vaibuma ning liigaga on võimalik jätkata, on Tottenhamile ainus, mida püüda Meistrite liiga ehk tabeli esineliku koht. 26-aastase ründemehe Kane’i eesmärgid klubiga midagi võita pole seni täitunud ja klubivahetus oleks loogiline samm. Läbi on käinud nii Madridi Real kui ka Manchester United, aga 2008-2012 just Tottenhami peatreener olnud Redknapp tõi välja ka Manchester City, kes vajaks uut esiründajat 32-aastase Sergio Agüero asemele.

“Vaadake, Harry on ambitsioonikas kutt. Ta on fantastiline professionaal, suurepärane poiss ja ta tahab mängida ning midagi võita. Tottenham vajab suvel operatsiooni, aga kas nad plaanivad raha kulutada? Kas üldse hakkab keegi järgmisel aastal või kahe aasta jooksul raha kulutama ning suuri üleminekuid tegema? Ta jälgib seda ja mõtleb kindlasti: “pidage hoogu.” Ja milline mängija ta veel ka oleks mõnes nendes tippklubides. Ma ei taha teda näha Tottenhamist lahkumas ja sama ei taha Tottenhami fännid, aga milline ründaja ta küll oleks Manchester Citys, kus Sergio Agüero karjääri lõpp paistab. Ta oleks suurepärane täiendus igale klubile. Ta on suurepärane mängija ja professionaal – loodetavasti jääb ta Tottenhami, aga ta ei tee seda, kui just ta ei näe klubi pingutamas, et midagi võita,” arutles 73-aastane Redknapp.

“Tottenham vajab taasehitust. Nad peavad juurde tooma neli või viis uut mängijat, et tõesti muuta seda meeskonda ja et nad saaksid olla taas selles konkurentsis, kus nad olema peaksid. Mõistan Harry frustratsiooni. Ta jõuab nüüd sellesse seisu, milles ta on maailmaklassist mängija ja kes on väärt palju raha. Kui karikaid ei hakka Tottenhamis tulema järgmisel kahel või kolmel hooajal, mis näib olevat tõenäoline, siis kavatsevad nad temast lahti saada ja rahaks teha? Kui sa müüd Harry Kane’i maha, siis pead seda tegema ka tema vääriliselt – üleminekuturul on tema hind tipus,” lisas Redknapp, kes viimati juhendas 2017. aastal Birmingham Cityt.

scroll to top