fbpx
Close

Liverpooli kapten Henderson: Klopp õpetas meile, et pingutada tuleb terve mängu

Avatar

Jordan Henderson ja Jürgen Klopp. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa koondislane ja Liverpoolis kaptenikohuseid täitev Jordan Henderson ütles Sky Sportsi vahendusel antud intervjuus, et Jürgen Kloppi peatreeneriks tulemisega on tulnud võistkonda teistsugune mentaliteet.

Kuigi koroonaviirusest tingitud olukorra pärast on Premier League’i hooaeg hetkel pausil, siis Liverpool on suure tõenäosusega Inglismaa meistritiitli endale saamas, omades 25-punktilist edumaad Manchester City ees. Kogu hooaja jooksul on erinevate sarjade peale vaid mõni mäng kaotatud ning poolkaitsja positsioonil tegutsev Henderson kiitis siinkohal nende juhendajat Kloppi, kes on meeskonnale õpetanud oluliselt efektiivsemat suhtumist.

“Selline mentaalsus ja vastupidavus, mis meie sees on, eriti tänavusel hooajal, on olnud tohutu tähtsusega nendes mängudes, mis oleme võitnud. Tunnen, et see on midagi sellist, mida peatreener alustas meeskonnale sisendamist, kui ta siia tuli. Mäletan, et ta rääkis alguses, kuidas mingil juhul ei tohi kunagi peatuda, lõpetada ja muuta mängus mentaalsust. Sa lähed alati lõpuni, sa liigud alati edasi ükskõik, mis mängus juhtub või milline on mänguskoor, sest sa ei tea kunagi, mis võib jalgpallis juhtuda. Sa pead samasugust mentaalsust hoidma ja minema lõpuni välja. Mulle on see alatiseks meelde jäänud,” rääkis Henderson.

“Kui vaadata tagasi sellesse aega, mil ta on siin olnud ja vaadata mänge, nagu Dortmundi Borussiaga Euroopa liigas (Liverpool tuli 1:3 kaotusseisust välja võitis kohtumise 4:3 – toim.), siis sellist tagasitulekut nagu tegime või mõningaid väikseid mänge Premier League’is ei pruugi inimesed väga oluliseks pidadagi, aga nüüd sellele mõeldes on tegemist olnud üle mitme aasta kestnud progressiga ja mitte ainult ühe hooaja lõikes. Arvan, et praegune hooaeg on olnud järjepidevuse poolest võimas, aga tõepoolest tunnen, et tegemist on olnud jätkusuutliku tööga ja see on nüüd osa meie identiteedist: ükskõik, mis mängus juhtub, meie ei peatu kunagi ega muuda oma mentaalsust kuni mäng pole lõppenud.”

scroll to top