fbpx
Close

Rivaldo: Xavi satuks Barcelona peatreenerina pinge alla, sest tal on Guardiolaga sarnaseid jooni

Avatar

Xavi Hernandez. Foto: AFP/Scanpix

1997-2002 Barcelonat esindanud brasiillane Rivaldo analüüsis Barcelona meeskonnas toimuvat olukorda peatreeneri koha osas ning arvas, et legendaarsel Xavi’l saab seal keeruline olema, kuna endise peatreeneri Pep Guardiolaga on tal liiga palju sarnasusi.

Xavi võitis oma 17 aasta pikkuse Barcelona karjääri jooksul koguni 25 tiitlit. Nende seas kaheksa Hispaania meistrikarikat ja neli Meistrite liiga trofeed. Hispaania koondises 133 mängu kirja saanud poolkaitsjat peeti oma generatsiooni üheks parimaks. 40-aastane endine mängumees ütles hiljuti, et on väga meelitatud, et teda seostatakse Barcelona peatreeneri kohaga, aga seda vaid juhul, kui ta saaks seal nullist alustada ning kõik otsused on tema enda teha. “Tahaksin töötada koos inimestega, kelle suhtes olen kindel, kes on lojaalsed ja kes on väga usaldusväärsed inimesed. Riietusruumis ei tohiks olla kedagi mürgise iseloomuga,” sõnas Xavi.

Omal ajal ründes tegutsenud Rivaldo tõdes, et kuigi Xavi nimetamine peatreeneriks on pigem vaid aja küsimus, siis pinge saab tema endisel meeskonnakaaslasel seal suur olema. “Arvan, et Xavi’st saab tulevikus Barcelona peatreener, sest ta pole vaid hea inimene, kes tunneb klubi läbi ja lõhki, aga tal tundub ka treenerina olevat head omadused. Ühel õigel hetkel ta teab, et aeg Barcelonat juhendada on tulnud ja ta üritab viia meeskonna enda kuldsele generatsioonile Camp Nou’l lähemale. Pinge saab olema suur, et klubi sellele tasemele tõsta. Eriti seetõttu, et tal oli sarnane karjäär Pep Guardiolale, kellel oli identne mängustiil ja saaks nüüd korrata seda süsteemi, milles tema oli maestro,” rääkis 47-aastane Rivaldo Betfairi vahendusel.

“Loomulikult ei saa olema lihtne teha mida iganes sarnaseks ja ta vajaks õigeid mängijaid õigel ajal, et oma süsteem töötaks ideaalselt. Kui sul tekib selline pinge, siis on see teiste inimeste usalduse tõttu ning kuna oled tohutute ambitsioonidega suure klubi eesotsas. Igale treenerile meeldiks Barcelonat juhendada. Palju sõltub ka sellest, millised mängijad on tema kasutuses, kui ta Barcelonasse saabub. Ta peab lisama kaks või kolm võtmefiguuri, et koosseisu tugevdada ja saama võimaluse Guardiola tasemele jõudmiseks.”

scroll to top