Tottenham pääses omavärava ja Kane’i abiga tagasi võidureele, Brighton üllatas taas

Harry Kane (paremal) Huddersfieldi vastu. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas mängiti teisipäeval ära kaks 31. vooru kohtumist. Võidu sai kirja Tottenham Hotspur ja kolmele punktile oli lähedal ka Brighton & Hove Albion.

Tottenham võitis viimati Premier League’is 16. veebruaril, mil läbi raskuste suudeti üle olla 3:2 Aston Villast. Sealt edasi ei suudetud neljas järjestikuses koduse liiga matšis võitu võtta, kusjuures erinevate sarjade peale venis selline seeria juba seitsmemänguliseks. Kui möödunud nädala reedel tuli Manchester Unitedi vastu leppida 1:1 viigiga, siis nüüd paistis, et asjad sujuvad paremini ja avapoolaja lõpus saatis Heung-Min Son palli võrku. Lõunakorealase värava VAR aga suluseisu tõttu tühistas ning alles 64. minutil suudeti juhtima minna vastaste poolkaitsja Tomaš Souceki omaväravast. Kiirrünnaku lahendas Tottenham 82. minutil Harry Kane’i abiga samuti edukalt ära ja vajalik 2:0 võit saadi kirja.

Laupäeval 2:1 Londoni Arsenali šokeerinud Brighton & Hove Albion oli nüüdki suurt üllatust valmistamas. Tabeli kolmas Leicester City hoiti nulli peal ja hoopis Brightonil endal oli 14. minutil hea variant penaltist ette minna. Arsenaliga mängus kangelaseks kerkinud Neal Maupay löögi Kasper Schmeichel aga suutis püüda ja lõpuvile kõlades oli seis 0:0.

Esmaspäeval toimus 30. vooru viimane mäng Manchester City ja Burnley vahel, milles City võttis ülekaaluka 5:0 võidu. Kaks väravat lõid nii Phil Foden kui ka Ryad Mahrez ja üks tabamus kanti David Silva nimele.

Kolmapäeval jätkatakse 31. vooru mängudega. Vastamisi on Manchester United – Sheffield United, Newcastle United – Aston Villa, Norwich City – Everton, Wolverhampton Wanderers – Bournemouth ja Liverpool – Crystal Palace.