Tottenham mängis kümne minutiga suure eduseisu maha! Aston Villa üllatas taas

Inglismaa kõrgliigas peeti pühapäeval ära neli mängu, millest üheski ei selgunud parimat meeskonda. Viigi said kirja nii tabeli keskmikud ja ka Tottenham Hotspur, kes oli veel üleajal kolmest punktist kinni. Viimati 7:2 valitseva meistri Liverpooli alistanud Aston Villa sai nüüdki punktilisa võõrsil Leicester City vastu, kui lisaminutitel lõi Ross Barkley võiduvärava ja meeskond säilitas liigatabelis teise koha.

Esimest korda oli sel hooajal Tottenhami koosseisus Gareth Bale, kes saabus viimase üleminekuakna sees laenulepingu alusel Madridi Realist. Walesi koondislane sekkus oma endise koduklubi eest üle pika aja taas platsile 72. minutil ja omas matši lõpus ka head võimalust väravat lüüa. Mäng ise algas kodumeeskond Tottenhamile suurepäraselt ja paistis, et hooaja esimene võit koduplatsil tuleb kerge vaevaga, aga West Ham United arvas teisiti.

Juba kohtumise esimese minutil leidis Harry Kane pika palliga üles Heung-Min Soni, kes trahvikasti jõudes saatis palli kindlalt tagumisse nurka. Kaheksandal minutil toimis koostöö vastupidiselt ja Kane tegi seisuks 2:0. Loetud minutid hiljem riputas Sergio Reguilon ideaalse tsenderduse Kane’i suunas värava ette ja võõrustajatel oli 16. minutiks juba kolm tabamust kirja.

Sama seis oli veel ka 81. minutil tablool, kuid seejärel lagunes kõik võõrustajate jaoks koost. Karistuslöögist vähendas keskkaitsja Fabian Balbuena vahet ja Davinson Sanchezi omaväravast oli Tottenhami edu kahanenud viis minutit enne lõpuvilet minimaalseks. Üleajal väravat otsinud West Ham suutiski lootusetust olukorrast välja tulla, kui Manuel Lanzini virutas kauglöögi latipõrkest võrku ning sisuliselt kogu mängu kolmes punktis kinni olnud Tottenham andis kaks punkti ära.