fbpx
Close

Diego Forlan: Cavani on nagu Ibrahimovic, liider ja tipptasemel täiendus

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Uruguay koondises säravate esitustega silma paistnud ja karjääri jooksul Manchester Unitedit, Madridi Atleticot ja Milano Interit esindanud Diego Forlan teatas, et tema endine koduklubi United tegi igati hea otsuse, kui palkas Edinson Cavani, kellel on sarnaseid jooni Zlatan Ibrahimoviciga.

33-aastase Cavani jätkamist tema pikaaegne koduklubi Pariisi Saint-Germain ei soovinud ning suvel sai ründemehest vabaagent. Üleminekuakna viimasel päeval tõi United ta kahe aasta pikkuse lepingu alusel oma ridadesse lõpuks ära. Peatreeneri Ole Gunnar Solskjaeri juhtimisel mindi seega sama teed, nagu mõni aeg tagasi Ibrahimovici puhul, kes küll saabus Manchesteri 35-aastaselt, kuid oli igati arvestatav lüli. Erinevad eksperdid on kahtleval seisukohal, kas Cavani on endiselt piisavalt heas vormis, et Unitedis läbi lüüa, kuid 41-aastane Forlan igal juhul usub oma kaasmaalasesse.

“Edinson on endiselt suurepärane mängija. Ma pole tema puhul veel mingeid keeldumismärke täheldanud. Arvan, et Unitedi jaoks on ta tipptasemel täiendus, nagu Zlatangi. Ta on seda tüüpi mängija. Ta on liider selles plaanis, kuidas ta treenib ja mängib. Tal saab olema positiivne mõju noorematele mängijatele. Ta on võitja, kes on palju karikaid saanud. Samuti väravalööja, kes skoorinud igal pool, ja andnud ka väravasööte. Ta on tugev ning tema füüsis saab olema Inglise jalgpalli jaoks piisav. Ta on kiire ja kõrgelt motiveeritud,” kirjeldas Forlan oma endist koondisekaaslast South China Morning Post vahendusel antud intervjuus.

Lisaks Cavanile tõi United võistkonda juurde ka noorust, samuti Uruguayst. Käed löödi 18-aastase Facundo Pellistriga, kellega on Forlan ka ise kokku puutunud ja võrdles teda nüüd legendaarse endise Unitedi mehe Ryan Giggsiga. “Tema vastu tunti palju huvi ja sain ka aru, miks. Ta on väga kiire ja suudab mängijatest väga kergelt mööda pääseda. Ta tegi seda isegi siis, kui meeskonnal polnud parim hetk käsil. Talle meeldib keskväljale palli saada ja liikuda sellega edasi. Kuigi ta oli noor, panin ta oma meeskonda igal nädalal. Ta suudab mängida nii paremal kui ka vasakul. Ta on lühike, nagu mina ja püüab triblada, nagu Ryan Giggs. Ütlesin Ole’le, et temas on palju potentsiaali, aga ta peab edasi arenema. Ütlesin Facundole mitmeid kordi: “Uruguays on palju sinusuguseid mängijaid, aga kui lähed Euroopasse, mis tõmbab ligi maailma parimaid, on seal veelgi enim neid, kes on väga kiired ja sinust samuti tugevamad. Sul on potentsiaali, aga kõik sõltub sinust.”

scroll to top