Liverpool ja Chelsea jäid lõpuminutitel võiduta, Manchesteri klubid said läbi raskuste kolm punkti kirja

Bernardo Silva ja Raheem Sterling. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga laupäeval toimunud mängudes ei suutnud nii Liverpool kui ka Londoni Chelsea eduseisust lõpuni kinni hoida ja leppida tuli viigiga. Võidu said kätte Manchester City ja Manchester United.

Merseyside’i derbis läksid vastamisi liiga liider Everton ja valitsev meister Liverpool. Kolmandal minutil oli viimastel skoor juba avatud, kuid Andrew Robertson andis trahvikastis täpse söödu Sadio Manele ja senegallasest ründeäss virutas palli lati alla. 19. minutil Everton viigistas, mil James Rodrigueze antud nurgalöögist tulnud pallile sai pea edukalt vahele Michael Keane. Uuesti pääses Liverpool juhtima 72. minutil Mohamed Salah’ tabamusest, kuid 81. minutil Lucas Digne’ oivalisest tsenderdusest vormis järjekordse viigivärava välja Dominic Calvert-Lewin. Üleminutitel saatis Liverpooli kapten Jordan Henderson palli võrku, kuid videokorduse abiga fikseeriti suluseis ja võitluslik matš lõppes siiski viigiga.

Manchester Cityle piisas Raheem Sterlingu 23. minuti väravast koduplatsil võidu võtmiseks Londoni Arsenali vastu. Chelsea juhtis mängus Southamptoniga pärast Kai Havertzi 59. minuti tabamust 3:2, kuid vastaste poolelt lõi teisel lisaminutil 3:3 viigivärava taanlasest keskkaitsja Jannik Vestergaard. Manchester United jäi võõrsil Newcastle Unitediga matšis Luke Shaw’ teise minuti omaväravast kaotusseisu, aga meeskonna kapten Harry Maguire viigistas 23. minutil seisu, 86. minutil viis Bruno Fernandes omad juhtima ning lõppskoori eest hoolitsesid Aaron Wan-Bissaka ja Marcus Rashford.

Everton – Liverpool 2:2

Chelsea – Southampton 3:3

Manchester City – Arsenal 1:0

Newcastle United – Manchester United 1:4