fbpx
Close

Koeman andis Griezmannile vastulöögi: mina kui treener teen otsuseid

Avatar

Ronald Koeman. Foto: Imago SP/Scanpix

Barcelona peatreener Ronald Koeman andis oma hoolealusele Antoine Griezmannile konkreetse vastuse sobilikul positsioonil mängimise osas, öeldes, et tema on treener ja meeskonna edu sõltub tema otsustest.

29-aastane Griezmann on Barcelonasse saabudes olnud pigem raskustes, kuigi oma esimesel hooajal sai ta 48 mänguga kirja 15 väravat. Ühtlasi kasvas tema roll meeskonnas seoses nüüdseks Madridi Atleticosse lahkunud Luis Suareze ja Ousmane Dembele vigastustega. Nüüd peaks prantslasel veelgi suurem vastutus õlul olema, kuid erimeelsusi peatreener Koemaniga mehel positsiooni osas on, sest parema ääre asemel tahaks ta tegutseda number kümne kohal, nagu Prantsusmaa koondiseski. Konkurents võib siiski muutuda tihedamaks, sest Dembele on pikaks veninud vigastuspausilt naasmas, mänguaega soovib ka talendikas Ansu Fati ja ära ei saa unustada klubi paanikaostu, taanlast Martin Braithwaite’i.

“Treener teab, millisel positsioonil mind mängitada. Kasutan selle olukorra ära, arvestades seda positsiooni ja treeneri ning meeskonnakaaslaste enesekindlust,” ütles Griezmann Marca vahendusel, kes tänavuse kolme liigamänguga pole veel väravavõrku sahistanud.

“Olen Antoine’iga rääkinud ja ütlesin talle, et hoolitsen selle eest, mis on meeskonnale parim ning arvan, et ta on meile efektiivseim paremal äärel mängides. Ta suudab mängida kolmel positsioonil. Ta võib samuti mängida number kümne ja üheksa kohal. Kui olin Hollandi koondise peatreener, siis mängus Prantsusmaaga tegutses ta meie vastu paremal äärel. See on sama, mis Barcelonas,” selgitas Koeman.

“Mul pole Antoine’iga mingeid probleeme. Saan kasutada ühte mängijat igal kolmel ründepositsioonil. Ma ei mängita kedagi tavapäratul positsioonil. Griezmann suudab mängida äärel ja murda sisse vasaku jalaga. Kui tema jaoks on mõni muu meelepärane positsioon, siis selline on olukord, aga meil ei saa olla kümme mängijat samas number kümne rollis. Mina otsustan, mis on meeskonnale parim. Treener otsustab ja mängijad peavad andma endast parima,” lisas hollandlane.

scroll to top