fbpx
Close

Mourinho karm tõdemus pärast kohutavat tulemust: mu mängijad pole psühholoogiliselt piisavalt tugevad

Avatar

Jose Mourinho. Foto: EPA/Scanpix

Kui hiljuti alistas Tottenham Hotspur võõrsil 6:1 Manchester Unitedi ja tundus, et Jose Mourinho juhendatav meeskond on oma tavapärast taset leidmas, siis pühapäeval järgnes valus tagasilöök, mil 3:0 eduseis mängiti West Ham Unitedi vastu maha. Peatreener Mourinho oli selgelt nördinud ja oma mängijates pettunud.

“Jalgpall. Loomulikult pean teist poolaega analüüsima ja tegema seda sisemiselt, aga teie (ajakirjanike) jaoks ma eelistan öelda, et juhtus jalgpall ning tunnustada West Hami lõpuni uskumise eest. Pole lihtne olla 0:3 kaotusseisus ja vaadata, kuidas vastane domineerib ning samal ajal usku säilitada. Tean, et nad on teistsugune meeskond võrreldes eelmise hooajaga, aga kaotada kolmeväravalisest eduseisust eelis on suur karistus ja lõpuks ka vääriline,” rääkis Mourinho BBC-le antud intervjuus.

“Juba praegu analüüsides leidsin, et mõned asjad on täiesti kontekstist väljas. Mäng oli kontrolli all. Harry Kane oli neljandat väravat löömas, aga tabas posti ja Gareth Bale’i värav oleks mängu ära tapnud. Pigem oli õhus neljas värav, aga selline on jalgpall. Mitte meelega öeldes, aga meeskond oli ära vajumas. Harry Winksi näol leidsime uuesti tasakaalu ja saime kontrolli. Täpselt siis, kui kontrollisime, lubasime ühe värava tagasi lüüa ning nende enesekindlus läks lakke. Mu kutid polnud piisavalt tugevad, et sellega psühholoogiliselt toime tulla. Viimaste sekunditega kaotasime kaks punkti.”

“Peaksime olema tugevamad. Teisel poolajal riskisid nad vägagi palju, tegid kõrget pressingut ja andsid meile palju ruumi. Me pidanuks mängu võitma. Ma ei tea, kas me olime need, kes pakkusid võimalust või leidsid nemad lisamotivatsiooni mängu tagasi tulla. Ma ei suuda kumbagi kindlalt väita, äkki oli mõlemal roll,” lõpetas Mourinho, kelle hoolealused jätkavad liigatabelis peale viiendat vooru kaheksa punktiga kuuendal kohal.

scroll to top