Tottenham juhtis, aga Liverpool võttis jälle oma; United õnnestus, Arsenal mängis 2:0 eduseisu maha!

Roberto Firmino ja Mohamed Salah. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga kümnenda vooru mängudes olid pühapäeval võistlustules nii Liverpool, Tottenham Hotspur, Londoni Arsenal kui ka Manchester United. Võidu said neist kirja esimene ja viimane.

Eelmise hooaja lõpus Meistrite liiga finaalis just Liverpoolile 0:2 alla jäänud Tottenham asus nüüd kohtumist juba esimesel minutil juhtima, kui Heung-Min Soni eeltööst sai värava kirja Harry Kane. 52. minutil Liverpool siiski viigistas, kui kaitseliini taha sai täpse palli Jordan Henderson ning meeskonna kapten saatis palli taha posti. 74. minutil põhjusta Tottenhami äärekaitsja Serge Aurier veel ka penalti ja Mohamed Salah viis Liverpooli 2:1 ette. Rohkem väravaid ei löödud ja Liverpool kasvatas tabeli tipus Manchester City ees edumaa kuuepunktiliseks.

Arsenali meeskonna jaoks algas mäng Crystal Palace’i vastu suurepäraselt, kui seitsmendal ja üheksandal minutil olid täpsed Sokratis Papastathopoulos ja David Luiz, millega haarati 2:0 eduseis. Luka Milivojevic realiseeris 32. minutil Palace’i eest aga penalti ja Jordan Ayew seadis 52. minutil viigiseisu jalule ning 2:2 jäi ühtlasi lõppskooriks.

Unitedi jaoks kujunes mängupäev võõrsil Norwich City vastu kergemaks. 21. minutil oli täpne Scott McTominay ja 30. Marcus Rashford. Seejuures raiskas meeskond koguni kaks penaltit ära, Rashford 29. ja Anthony Martial 44. minutil. Teisel poolajal, 73. minutil sai ka Martial siiski jala valgeks ning Norwichi auvärava eest hoolitses kaks minutit enne normaalaja lõppu Onel Hernandez.

Arsenal jätkab viiendal kohal 16 punktiga ja koha võrra madalamal on Crystal Palace, kellel ka üks punkt vähem kirjas. United on 13 punktiga seitsmes ja Tottenham asub 12 punktiga 11. kohal. Norwich hoiab seitsme punktiga eelviimast ehk 19. positsiooni.